REKLAMA

Program TVP zajmie się problemem na Radziwiu. Można przyjść na nagranie

REKLAMA

Jak informowaliśmy, na osiedlu Radziwie, w pobliżu remontowanej ul. Kolejowej trwa drogowy armageddon, związany z dużymi pojazdami, które zaczęły wjeżdżać w wąską ul. Zieloną. Ekipa programu „Alarm” postanowiła przyjrzeć się temu problemowi.

Od 3 listopada br. czyli od dnia, w którym rozpoczęła się realizacja drugiego etapu przebudowy ul. Kolejowej i zamknięty został odcinek między skrzyżowaniem z ul. Popłacińską a ul. Zieloną, mieszkańcy osiedla Radziwie zgłaszają bardzo trudną sytuację. Spowodowana jest tym, że kierowcy wielkogabarytowych samochodów ciężarowych często nie stosują się do oznaczeń.

Pomimo interwencji policji, straży miejskiej, radnych miejskich i mediów, problem nadal jest bardzo duży i zagraża zdrowiu oraz życiu mieszkańców. Zwłaszcza piesi mają utrudnione przejście przez ul. Zieloną, a samochody osobowe często muszą ratować się wjechaniem na chodnik, żeby uciec przed ogromnymi ciężarówkami, które jadą całą szerokością tej wąskiej uliczki.

Właśnie w tej sprawie do Płocka przyjedzie ekipa programu „Alarm”. W najbliższy wtorek, 23 listopada o godz. 10.00 będzie realizowała materiał przy ulicy Zielonej (obok Lewiatana).– Problem wciąż trwa! Auta ciężarowe nie stosują się do znaków i zagrażają naszemu bezpieczeństwu, a także niszczą naszą wspólną osiedlową i miejską infrastrukturę, o której poprawę tak długo walczyliśmy! Apelowaliśmy wielokrotnie do różnych instytucji. Chociaż dziś dziękuję straży miejskiej, policji i lokalnym mediom za pomoc – bo jako mieszkańcy lewobrzeżnego Płocka mogliśmy na Was liczyć – to jednak dalej nie jest bezpiecznie – informuje radny Tomasz Kominek, zapraszając mieszkańców tego osiedla na nagranie. – Proszę bądźcie z nami, opowiecie o swoich doświadczeniach, tym sposobem pomożemy sobie nawzajem i być może wspólnie rozwiążemy problem… – apeluje płocki radny.

Ciężarówki nadal wjeżdżają, pomimo zakazu. Policja interweniuje [FILM]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 17

 1. Ada says:

  Oj tam, bez przesady. Jest remont i trzeba wytrzymać. Jeżdżę tam codziennie i mnie to nie przeszkadza. Jedzie TIR to usuwam się na chodnik. Trzeba być bezkonfliktowym społecznie. Nie bądźmy awanturnikami. Ja tam przyjdę i powiem to do kamery.

  • Brawo za postawę says:

   tym bardziej, że TIR nie jedzie tam dla przyjemności albo pozwiedzać tylko najczęściej wiezie zaopatrzenie np. dla Biedry czy Lidla

 2. Janusz says:

  A to dopiero Kominek współpracuje z tvp ,tylko patrzeć jak zacznie działać z PIS .To zwykły karierowicz

  • Wie co robi. says:

   Współpraca z PO nie wyszła. PSL ma poparcie rzędu 1 do 2%.
   A zwykle wybory wygrywał koalicjant PSL.

   Jeśli chodzi o sprawę karierowiczostwa, to dotyczy to wszystkich działaczy i wszystkich partii.
   Kominek nie jest tutaj wyjątkiem.

   • Przepraszam, says:

    Oczywiście nie dotyczy to Pani Teresy Kijek.

 3. hrabina Monte Christo says:

  tak tak przychodźcie koniecznie-niech was będzie na tym nagraniu bardzo dużo bo wówczas radny kiwano będzie sie mógł doskonale zaprezentować -po pierwsze dlatego ,ze pokaże jak to on porwał swym autorytetem ..he…he..lud do czynu …po drugie jak go zobaczą na tle takiej masy prezydent i dyrektor mzd-to sami własnymi piersiami zagroda drogie tirom -po trzecie jak zobaczy rezydent ,ze kiwano taka masę ludu prowadzi na barykady to znowu sypnie groszem dla radziwia i po czwarte -najważniejsze -jak lud zobaczy w Tv powabną plerezę kiwana w i posłucha co on ma do powiedzenia to będzie oczywiście głosował na niego w każdych wyborach -z doświadczenia wiem ,że udział w tym programie to strata czasu -Alarm TV był w marcu na Boryszewskiej ,pokazał liczne kurioza związane z przebudową -dyrektor mzd .projektant i PINB śmieją sie w kułak -nic sie nie zmieniło-lepiej posiedzieć przy kominku-nomen omen z kieliszeczkiem narodowego środka odkażającego!!!

 4. Kierowca says:

  Mało tego to jak kierowca dostanie mandat to i tak zawracają go z powrotem zamiast pozwolić mu jechać dalej. Skur……o normalnie.

 5. Kierowca says:

  Faktycznie jest po co telewizję sprowadzać. Nic wam nie pasuje. A oznakowanie przed rondem od Grabiny to śmiech na sali. A że ratują się wjazdem na chodnik? Jak tam niektóre osobówki się nie moga minąć bo za kierownicą siedzą gamonie z prawkiem z Lejsow. Skoncza remont to wszystko wróci do normy

 6. Radziwiłł says:

  Jak za mało łudzi będzie:- to programu też nie będzie. Kominek bardzo prosi, żebyście przyszli, bo inaczej nie będzie się mógł chłopak promować. A że na Zielonej już jest spokój, to kogo to obchodzi – sensacja musi być.

 7. Lipa says:

  Lipa bo jadąc od Włocławka nigdzie nie ma znaku jak ominąć te remonty jeździłem dwa tygodnie

  • Juruuu says:

   Jest znak w nowym Duninowie o objezdzie dla ciężarówek, ale ledwo widoczny. Postawić tam policję o niech kieruję jak należy. Lepsze to niż nakładanie mandatów już na Radziwiu. Tylko po co zapobiegać jak można rozdać kary, taka mamy policję.

 8. Anonim says:

  Darmozjady ze starostwa i z ratusza

  • Dziad says:

   Wam to zawsze źle. Nie remontują, źle. Zrobili remont źle.
   Czemu ten problem nie jest kierowany do tych co nie respektują znaków zakazu?
   Każdy remont niesie za sobą niedogodności.
   Radziwie jest ciasne. Ciężko tam remontować drogi. Po remoncie przynajmniej będą równe bez dziur.

   • Juruuu says:

    Niech zaczną stosować widoczne oznakowanie+informacja w Google maps o remoncie i nikt tam nie będzie wjeżdżał. Problem w tym, że oznakowanie znaku zakazu jest ledwo widoczne od obu stron.

 9. Tatar says:

  Tow. Kominek gdzie się podziewa. Trochę masy złapał i biedaczkowi ciężko ruszyć tyłek. Ale do zdjęcia pewnie pierwszy poleci w marynareczce w kratkę jak Mr, Bean :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU