REKLAMA

PRL wrócił. Dantejskie sceny w płockim LIDL-u

REKLAMA

Na naszą skrzynkę kontaktową dostaliśmy wiadomość od pani Dagmary, która wybrała się w sobotę na promocję do jednego z płockich sklepów niemieckiej sieci LIDL. Przeczytajcie, jak wyglądał weekendowy poranek naszej czytelniczki.

PowiązaneTematy

Wysłuchiwałam wiele razy opowieści sąsiadek o tym, co się dzieje rano w Lidlu, gdy coś „rzucą” ciekawego. Tym razem po przejrzeniu ulotek ze skrzynki, uwagę moją przykuła oferta kurtek. Pomyślałam, że sama sprawdzę, czy to, co opowiada 70-letnia sąsiadka jest prawdą, czy przejaskrawionymi opowieściami osoby, pamiętającej PRL-owskie kolejki i trudności w pozyskiwaniu towaru.

W sobotę o 7.30  stawiłam się pod sklepem. Przy szklanych drzwiach kłębiło się już około 30 osób, starannie pilnując „kolejki obywatelskiej”. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że większość z nich to starsi ludzie, jedna pani wspomagająca się kulą, pan z niezwykle zdobioną laską. Były też koleżanki trzymające się razem i, z tego co słyszałam, mające wspólną strategię przejęcia jak największej partii kurtek. Zauważyłam panią z głębokim wózkiem, kobietę z kilkuletnim synem podejmującym próby wyrwania się z uścisku dłoni matki. Były też osoby młode i w średnim wieku, choć stanowiły mniejszość.

Ludzi wciąż przybywało, parking „pękał w szwach”. Pod samymi drzwiami coraz głośniej słychać było wymianę inwektyw. Okazało się, że jedna z pań przysunęła się niebezpiecznie blisko pana, który stał najbliżej wejścia. Starszy jegomość poczuł chyba, że jego rola lidera stała się zagrożona, bo bronił jak lew swojej uprzywilejowanej pozycji. Słuchałam z trwogą obelg wystosowanych pod adresem około 60-letniej kobiety i zastanawiałam się, czy to dzieje się naprawdę. Parę minut przed ósmą ktoś krzyknął „otwierać!”. Tłum napierał coraz bardziej. Byłam w 4. rzędzie od wejścia. Ci z pierwszego już dotykali twarzami szklanej obudowy drzwi. Ostatni raz spojrzałam do tyłu, by mieć co później opowiadać w domu, ale nie widziałam już końca kolejnych, różnokolorowych głów.

Gdy pracownik sklepu otworzył go punktualnie o ósmej, starszy mężczyzna, stojący najbliżej wejścia, pod naporem tłumu upadł na posadzkę sklepu. Wspaniałomyślnie pomogła mu jego „sąsiadka”, blokując tylną częścią ciała przejście innym klientom. W końcu i mnie udało się wejść do sklepu, za przykładem pozostałych włączyłam „tryb szybki” i truchcikiem udałam się na dział tekstylny, śmiejąc się pod nosem. Cóż tam zastałam? Prawdziwą walkę, choć na pewno nie fair play. Ludzie się dosłownie tratowali, rozrzucając inne towary. Wyrywali sobie z rąk promocyjne produkty. Postanowiłam, że skoro już wzięłam udział w tej farsie, to kupię tę kurtkę, która stała się obiektem pożądania tylu płocczan. Nie bez przeszkód udało się dojść do nierdzewnego kosza, w którym już zostały pojedyncze egzemplarze. Złapałam jeden i ewakuowałam się do kasy. Po drodze słyszałam jeszcze odgłosy głośnej kłótni między paniami, które podobno chwyciły tę samą kurtkę z dwóch różnych stron. Z ulgą opuściłam sklep.

Czy naprawdę „promocje” są wystarczającym powodem do takiego zachowania?Z relacji naszej czytelniczki wynika, że sytuacja uspokoiła się dopiero po około 10 minutach, gdy sklepowe kosze na promocyjne produkty świeciły już pustkami.

– Produkty promocyjne leżą w koszach mniej więcej około 15 minut od otwarcia sklepu – zdradza jedna z pracownic. Jak przyznaje, największym powodzeniem cieszy się odzież damska i dziecięca. Po tym kwadransie pracownicy zastają pobojowisko. – Klienci nie patrzą na nic innego, byle „upolować” promocyjny produkt. Przestawiają kosze, rozrzucają rzeczy byle gdzie, a nawet zdarzają się bójki – dodaje kasjerka.

Byliście kiedyś świadkami „walki” o promocyjne produkty? Czekamy na Wasze wiadomości.

Przypomnijmy jeszcze film, na którym zobaczycie, jak wyglądało otwarcie jednego z płockich sklepów tej sieci w dniu wyprzedaży produktów przemysłowych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. dodek says:

  Bydło

 2. rafal says:

  To chore w mieście gdzie roi się od lumpów takie rzeczy…

 3. rafal says:

  Wieśniaki z Płocka!!!

 4. Komentator Płocki says:

  Przeczytałem, obejrzalem i śmiem twierdzić, że z ciekawego tematu wyszedł nudny news.

 5. Lukasz says:

  Najbardziej niesamowite w tej opowiesci jest to, że osoba opowiadająca to wszystko robi dokladnie to samo co pozostali, opowiada jakby była lepsza, a nie różni się niczym, a jeśli chodzi o PRL to mimo że ja nie pamiętam tych czasów to może właśnie po to seniorzy robią coś takiego? Żeby przypomnieć sobie lata młodości?

 6. Papryczka says:

  Podejrzewam,że autorka tekstu niejednokrotnie widziała takie sceny w Lidlu . Prawda Pani Agnieszko :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU