REKLAMA

Jedno miasto, jeden klub. Obie sportowe sekcje ponownie łączą siły

REKLAMA

– Łączą nas barwy, herb, właściciel, tradycja i historia. Łączą nas również kibice, których wielu przychodzi zarówno na stadion, jak i na halę – powiedział Jacek Kruszewski, prezes piłkarskiej Wisły Płock na konferencji prasowej, podczas której ogłoszono, że obie sekcje płockiej Wisły nawiązują współpracę.

PowiązaneTematy

W środę, 7 października na stadionie im. Kazimierza Górskiego odbyła się ważna dla płockiego sportu konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele obu sportowych sekcji Wisły.

Piłkarską sekcję reprezentowali prezes Jacek Kruszewski oraz wychowanek i zastępca kapitana drużyny Bartłomiej Sielewski, natomiast z ramienia SPR Wisły Płock pojawili się prezes Artur Zieliński oraz Adam Wiśniewski, wychowanek płockiego klubu i jego kapitan.

Podczas tej konferencji ogłoszono, że po pięciu latach przerwy, rozdzielone sekcje płockiego klubu rozpoczynają współpracę, w związku z którą wykonały już pierwszy krok, jakim są wspólne plakaty i bilbordy, zachęcające do przyjścia na stadion i halę.

– Dla wszystkich nas najistotniejsze jest, żebyśmy byli jedną twarzą dla tego miasta. Nasza akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie, że jest jedno miasto i jeden klub – mówił Artur Zieliński. – Przed nami jest to, żebyśmy wspólnie podejmowali działania w kierunku zwiększenia w naszym mieście atrakcyjności sportu. Jeżeli zrobimy to razem, to będziemy w stanie zwiększyć atrakcyjność zarówno na hali, jak i na stadionie – dodał prezes SPR Wisły Płock.Z biegiem czasu, planowane są kolejne wspólne rozwiązania, takie jak wychodzenie do szkół, szeroko rozumiane akcje promocyjne, czy też – w dalszej perspektywie – wspólne bilety na mecze obu sekcji.

Miejmy nadzieję, że pierwsze efekty porozumienia zobaczymy już 10 października, a kibice płockiego klubu szczelnie zapełnią trybuny stadionu im. Kazimierza Górskiego oraz Orlen Areny, ponieważ właśnie w najbliższą sobotę odbędą się spotkania piłkarzy nożnych i ręcznych płockiego klubu.

Piłkarska Wisła o godzinie 17, w meczu 12. kolejki I ligi, podejmować będzie Chojniczankę Chojnice, z kolei SPR Wisła Płock o godzinie 20.45, w 4. kolejce Ligi Mistrzów zmierzy się z THW Kiel, dlatego też apelujemy:

Wszyscy razem chodźmy na Wisłę!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU