REKLAMA

Za nami historyczne wybory Miss i Mistera Wolontariatu

REKLAMA

To był niezwykły wtorkowy wieczór w Teatrze Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego. Nie było w tym czasie co prawda żadnego spektaklu teatralnego, jednak wszystkim zgromadzonym towarzyszyło inne piękne wydarzenie, jakim była pierwsza w Polsce gala Miss i Mister Wolontariatu 2015.

PowiązaneTematy

We wtorek, 6 października, punktualnie o godzinie 18, sala płockiego teatru wypełniła się po brzegi, a jego deski zamieniły się w wybieg dla kandydatów na Miss i Mistera Wolontariatu 2015. Sam konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe. I w związku z tym wyborom głównym towarzyszyły jeszcze dwa inne wydarzenia, którymi były wybory nastoletnich i seniorskich Miss i Mistera Wolontariatu 2015.

Drogą półfinałowej eliminacji, z 574 zgłoszeń, do finału konkursu głównego dostało się dziesięć osób, wśród których znalazło się sześć dziewcząt i czterech chłopców. Pokazali się oni na wtorkowej gali w strojach wieczorowych, sportowych i koktajlowych. Dodatkowo, w wyborach towarzyszących udział wzięło jeszcze sześć osób, po trzy w każdej z kategorii.

Wystąpienia wszystkich finalistów poprzedzane były między innymi długo trwającymi występami artystycznymi utalentowanej młodzieży z okolic Płocka, które nagradzane były gromkimi brawami od licznie zgromadzonej publiczności. Publika w chwilach przerwy od emocjonowania się czy to pokazami kandydatów, czy też młodych artystów, była wesoła, uśmiechnięta, roześmiana i po prostu świetnie się bawiła.

Oczywiście, poza stworzeniem radosnej atmosfery, w tle są także sprawy organizacyjne. Tutaj pojawiły się pewne debiutanckie niedociągnięcia, ale to już można złożyć na karb stresu. Teraz organizatorzy, czyli w głównej mierze wolontariusze, mogą skupić się na pomocy innym, a przecież to właśnie w tym są najlepsi.

I właśnie najlepsi we wtorkowy wieczór okazali się czterej szczęśliwcy:

  • Izabela Lipińska z Płocka – nastoletnia Miss Wolontariatu 2015,
  • Sara Stawicka z miejscowości Osiek – Miss Wolontariatu 2015,
  • Rafał Zambrzycki z Ligowa – Mister Wolontariatu 2015,
  • Teresa Kowalska ze Słubic – seniorska Miss Wolontariatu 2015.

– Ta nagroda jest dla mnie motywacją, żeby robić jeszcze więcej. Swoją przyszłość również wiążę z pomocą innym ludziom – stwierdziła po ogłoszeniu wyników 11-letnia Izabela Lipińska, zwyciężczyni najmłodszej kategorii wyborów Miss i Mistera Wolontariatu 2015, która wolontariuszką jest już prawie trzy lata.– Cieszymy się bardzo, że zajęliśmy takie miejsca, ale stres był straszny, choć było warto przede wszystkim dla tych wspaniałych ludzi – powiedziała z kolei Sara Stawicka, Miss Wolontariatu 2015.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli Jarosław Załęgowski z Torunia, reprezentujący portal „Z archiwum Miss”, Konrad Słomczewski z Jasienia, organizator imprez charytatywnych oraz Bank Żywności w Płocku, który na wniosek posła na Sejm RP Piotra Zgorzelskiego, w imieniu marszałka Adama Struzika otrzymał najwyższe odznaczenie województwa mazowieckiego, pamiątkowy medal Pro Masovia.

Całą imprezę na gorąco podsumowali także jej organizatorzy.

– Do tego konkursu wybieraliśmy ludzi pięknych wnętrzem, uroda o niczym nie przesądzała – mówiła Aldona Cybulska, wiceprezes płockiego Banku Żywności. – Konkurs był otwarty dla wszystkich wolontariuszy z całej Polski, bez względu na przynależność organizacyjną, a do wzięcia w nim udziału wpłynęło ponad 500 zgłoszeń, z których komisja konkursowa wytypowała finalistów, a dzisiaj jury oceniło i wybrało zwycięzców – dodała.

– Cała impreza przebiegła po wolontariacku, w związku z tym, że była to pierwsza taka impreza, było trochę spontanicznie, ale myślę, że się udało. Jeśli będziemy to kontynuować, poprawimy się i chyba będzie lepiej – wtórował jej uśmiechnięty Marek Kuczyński, prezes Banku Żywności w Płocku.

– Chcieliśmy pokazać, że wolontariusz nie tylko ciężko pracuje, ale również ma prawo się bawić, być piękny, elegancki i wybierany, i po to między innymi był ten konkurs i ta gala – tym pięknym zdaniem Aldona Cybulska podsumowała pierwsze, historyczne wybory Miss i Mister Wolontariatu 2015.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Zygmunt says:

    wice Mister Senior Wolontariatu 2015 został wybrany w 2017 Misterem Skarbowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU