Zwiększony płomień na pochodni w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku będzie widoczny w najbliższych dniach. Spowodowane jest to zaplanowanymi pracami na jednej z instalacji.
Jak informuje Biuro Prasowe ORLENU, z powodu zaplanowanego rozruchu jednej z instalacji w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku, od soboty 18 stycznia br. do poniedziałku 20 stycznia może być widoczny płomień (o różnym stopniu intensywności) na jednej z pochodni.
– Służby ORLENU realizują obecnie działania związane z rozruchem instalacji po zakończonych pracach, co spowoduje ponadstandardowe rozświetlenie jednej pochodni. Pragniemy zaznaczyć, że proces będzie prowadzony pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów, zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa. Użycie pochodni w sytuacjach rozruchu instalacji jest jedyną możliwą techniką w przemyśle rafineryjnym i ma na celu niedopuszczenie do wystąpienia awarii przemysłowej oraz zapobiega bezpośredniemu uwolnieniu gazów procesowych do środowiska – wyjaśnia koncern.
Jak czytamy w komunikacie, ORLEN dołoży wszelkich starań, aby ograniczyć swoje oddziaływanie na otoczenie, jednak ze względu na profil i specyfikę produkcji nie można ich zupełnie wyeliminować, w związku z czym spółka przeprasza za niedogodności.




![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-120x86.jpeg)


![Chwile dzieliły go od śmierci [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/Akcja-ratunkowa-mezczyzny-na-schodach-KMP-w-Plocku-360x180.jpg)











![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)

![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)



![Półkolonie na sportowo. Wakacje z Fundacją ORLEN [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/futbolgang2025-12-360x180.jpg)






![XXVII Płock Orlen Polish Open już za nami. Kto zwyciężył tym razem? [ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2022/05/popo2022-13-360x180.jpg)









