REKLAMA

Pożar w gminie Gąbin. Ktoś podpalił trawę

REKLAMA

W niedzielę strażacy z OSP w Słubicach otrzymali wezwanie do pożaru. Okazało się, że paliły się trawy na obszarze ponad 1 hektara.

Do pożaru doszło 23 kwietnia w godzinach południowych.

– Otrzymaliśmy informację od jednego z mieszkańców gminy, o dużej ilości dymu w okolicach miejscowości Wiączemin Polski i Wiączemin Nowy – informują strażacy z OSP Słubice. – Był on jednak zbyt daleko, aby sprecyzować miejsce i rodzaj zdarzenia. Informacja taka przekazana została do MSK w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu – tłumaczą.Jak się jednak okazało, płonęły trawy nie w Wiączeminie, a w Troszynie Polskim (gmina Gąbin). Obszar objęty pożarem był dość znaczny, płonął ponad hektar terenu. – Ogień był zduszany przy pomocy tłumic oraz dwóch linii gaśniczych. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp GBM Star 29 z OSP Łaziska, który został zadysponowany jako wsparcie – informuje OSP Słubice.

Strażacy ostrzegają jednocześnie, że wypalanie traw jest bezwzględnie zabronione! Jest to również bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do zagrożenia życia, zdrowia lub mienia. Warto zachować rozwagę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU