REKLAMA

Nurkowie z Orlenu sprzątali dno Sobótki

REKLAMA

PKN Orlen zorganizował już po raz czwarty wiosenną akcję ekologiczną z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wolontariusze sprzątnęli tereny w Gminie Stara Biała w pasie nadwiślańskim, a nurkowie z sekcji ratownictwa wodnego Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen usunęli z dna Zalewu Sobótka szkodliwe przedmioty.

Koncern zorganizował wiosenną akcję ekologiczną. W piątek, 21 kwietnia od godziny 15 (w przeddzień obchodzonego od 47 lat Światowego Dnia Ziemi) wolontariusze posprzątali tereny w Gminie Stara Biała w pasie nadwiślańskim wzdłuż drogi Płock – Dobrzyń nad Wisłą oraz płocki Zalew Sobótka. Dodatkowo nurkowie z sekcji ratownictwa wodnego Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen usunęli z dna zalewu przedmioty szkodliwe dla środowiska, ale także stwarzające ryzyko dla bezpieczeństwa osób planujących zabawę w miejskim kąpielisku.

fot. PKN ORLEN

W minionych latach szczególną uwagę wolontariuszy przyciągnęły organizowane w 2015 roku, wspólnie z Fundacją „Ja Wisła”, działania wieszania budek lęgowych w nadwiślańskich rezerwatach w okolicach Płocka, oraz w 2016 roku działania odbudowy ekosystemu nad Jeziorkiem Czerniakowskim w Warszawie. W tym roku, z uwagi na Rok Wisły, pracownicy koncernu wraz z lokalną społecznością uporządkowali brzegi rzeki w dwóch lokalizacjach w ramach akcji „Drzewko za… butelkę – nowa odsłona”.

W działaniach wzięło udział ponad 100 wolontariuszy – pracowników PKN Orlen wraz z rodzinami, lokalna społeczność Gminy Stara Biała oraz Płocka, nurkowie z Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen SA, Ochotnicza Straż Pożarna z Brwilna i Dobrzykowa, a także ZHR i płocki WOPR.Społecznicy, podzieleni na grupy, przemierzając tereny w pasie Wisły w Gminie Stara Biała oraz nad Zalewem Sobótka, zbierali śmieci i od razu je segregowali. Pod koniec akcji wszystkie grupy powróciły na miejsca zbiórki i przekazały zebrane nieczystości do utylizacji. Na zakończenie działań, dla wszystkich uczestników Światowego Dnia Ziemi został zorganizowany EKO-piknik, w ramach którego najmłodsi wolontariusze poprzez gry i zabawy mogli przyswoić sobie wiedzę z zakresu ekologii i przyrody. Dodatkowo uczestnicy otrzymali prezent – roślinę do dalszej uprawy.

– Akcja porządkowania terenów nad rzeką w Roku Wisły była przede wszystkim okazją do propagowania postaw pro-ekologicznych. Dla wielu z nas to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy okazji zrobienie czegoś pożytecznego dla najbliższego otoczenia i naszej planety –  mówili wolontariusze.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU