REKLAMA

Pożar strawił ich dom. Siedem osób, w tym dwoje dzieci, straciło dach nad głową

REKLAMA

Przed paroma dniami doszło do pożaru domu we wsi Ludwików obok Łącka. Teraz siedmioosobowa rodzina, w tym dwójka dzieci, pozostała bez dachu nad głową. Można im pomóc zebrać fundusze na remont.

W nocy z 13 na 14 listopada doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Ludwików (gmina Łąck). Siedmiorgu mieszkańców udało się bezpiecznie wydostać z płonącego budynku. Pomimo szybkiej interwencji, zniszczeniu uległ dach.

– W domu mieszkało siedem osób. Mama, od wielu lat wdowa, córka z mężem i dwojgiem małych dzieci oraz syn z narzeczoną. Są to ludzie żyjący bardzo skromnie, ale trzymający się razem oraz szanujący siebie nawzajem. Los ich doświadczał nieraz. Na ich poprzedni dom przewróciło się ogromne drzewo, naruszając jego konstrukcję. Nadawał się on jedynie do rozbiórki. Teraz żywioł zabrał im kolejny dach nad głową – relacjonuje organizatorka zbiórki Jolanta Filińska.

Teraz rodzina potrzebuje każdej złotówki, aby odzyskać dach nad głową. Na remont potrzebnych jest 28 tysięcy zł, w ciągu pierwszej doby zbiórki udało się zebrać 4 tys. zł. Dzięki wsparciu ludzi jest szansa, że poszkodowani w pożarze będą mogli rozpocząć nowy rok pod nowym dachem w swoim domu.– Wierzę, że ludzie o dobrych sercach pomogą wrócić do domu tej rodzinie. Za każdą wpłaconą kwotę ogromnie dziękuję. Pamiętajmy, że dobro wraca, a los czasem bywa bardzo okrutny. Nie zostawiajmy ich samych w obliczu dramatycznej sytuacji – apeluje Jolanta Filińska.

fot. pomagam.pl

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU