Powstaną nowe ścieżki rowerowe. Gdzie?

REKLAMA

13 km nowych ścieżek rowerowych powstanie w Płocku w połowie przyszłego roku dzięki dofinansowaniu z unijnych środków. Umowę w tej sprawie podpisali w środę, 14 czerwca marszałek województwa, Adam Struzik i prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Podpisanie umowy miało miejsce w nietypowym miejscu – na świeżo zbudowanej ścieżce rowerowej przy ul. Dobrzykowskiej. I nie był to przypadek. Droga rowerowa na osiedlu Radziwie ma być bowiem jednym z głównych szlaków na rowerowej mapie miasta.

PowiązaneTematy

– Duży nacisk kładziemy na ścieżki rowerowe – powiedział podczas konferencji Adam Struzik. – Dzięki wsparciu unijnemu Mazowsze ma szansę stać się regionem przyjaznym dla rowerzystów. Cieszę się, że Płock skorzystał z tej szansy – dodał marszałek wręczając prezydentowi czek na ponad 11 mln złotych.

W Płocku rozpoczyna się program budowy nowej infrastruktury rowerowej. Inwestycja, kosztująca ponad 15 mln złotych, polegała będzie na stworzeniu 13 km dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli parkingami, stojakami na rowery, separatorami i strefami uspokojonego ruchu.

W ramach inwestycji powstaną nowe ścieżki rowerowe w ciągu ulicy Dobrzykowskiej – konkretnie na odcinku od ul. Wąskiej do granicy miasta – oraz w ciągu ulicy Popłacińskiej, Portowej i Kolejowej – od ul. Kolejowej do granicy miasta i od ul. Portowej do lewobrzeżnego nadbrzeża Wisły.

Entuzjastycznie o projekcie wypowiadał się też prezydent Płocka. – W Płocku jest już 50 km dróg rowerowych, a teraz budujemy kolejne – przypomniał podczas rozmowy z dziennikarzami. – To kluczowa inwestycja aby powstał w Płocku projekt „Rower Miejski”. Już teraz przymierzamy się do jego przygotowania – zapowiadał.

Projekt budowy nowych ścieżek rowerowych obejmie także remont tych już istniejących – tj ciągu Alei Broniewskiego i ul. Mostowej od mostu do ul. Tumskiej. Przebudowane zostaną też drogi rowerowe w ciągu ul. Nowy Rynek i Obrońców Westerplatte czy Wyszogrodzkiej, Piłsudskiego i Jachowicza.

Partnerami w projekcie są też okoliczne gminy: Gąbin, Stara Biała i Nowy Duninów, z którymi to miasto chce stworzyć sieć dróg rowerowych.