REKLAMA

Czy remont mostu zablokuje budowę ścieżki rowerowej?

REKLAMA

Podczas śniadania wielkanocnego z mediami, prezydent Andrzej Nowakowski ogłosił, że MZD otworzyło przetarg na remont Mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego. Zgłosiła się jedna firma.

15 kwietnia zakończyło się zbieranie ofert na remont starego mostu w Płocku. Jako jedyna swoją ofertę na realizację zadania złożyła spółka Freyssinet Polska. Zaoferowała ona kwotę, która mieści się w założeniach urzędu. Firma działała już wcześniej w Płocku, była podwykonawcą przy budowie Mostu Solidarności.

Cały remont ma kosztować niecałe 9 milionów złotych. Władze Płocka mają na inwestycję wygospodarowane 4,5 miliona złotych, drugą połowę potrzebnej kwoty chcą zdobyć z Rezerwy Subwencji Ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Prezydent podczas spotkania zapewnił, że inwestycja spełnia wszystkie kryteria, by przyznano na nią potrzebne środki.

Po debacie o inwestycjach na osiedlu Radziwie w sprawie gazyfikacji (która może zostać zablokowana na wiele lat, z powodu gwarancji na wykonane drogi) istniała obawa, że po remoncie mostu nie będzie można do końca trwania gwarancji wybudować na nim zapowiadanej ścieżki rowerowej. Władze miasta zapewniły, że nie będzie to stanowiło problemu.

– Nie przeszkodzi. Też o gwarancjach nie mówimy, że przeszkadzają w realizacji. Problemem z reguły jest to, jeśli dana inwestycja ma dofinansowanie unijne, wówczas jest okres trwałości projektu. W innych wypadkach w sprawie gwarancji dużo łatwiej dogadać się z wykonawcą, kiedy nie trzeba zwracać całego dofinansowania unijnego – wyjaśnił prezydent Andrzej Nowakowski.

Prezydent: Stacji roweru miejskiego nie ma na lewym brzegu Wisły ze względów bezpieczeństwaDyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Tomasz Żulewski także zapewnił, że ścieżka rowerowa nie jest zagrożona remontem mostu. Zapewnił, że jeśli ścieżka rowerowa powstanie, to prawdopodobnie będzie zrealizowana w taki sposób, że nie wystąpi konflikt gwaranta z wykonawcą.

Podczas śniadania zaprezentowano również krótki materiał filmowy z otwarcia płockiego nabrzeża.

Nowe płockie nabrzeże. Jak wygląda i co o nim sądzą mieszkańcy?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. cos te sniadanie to says:

    skromne było? co oni jedli?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU