REKLAMA

Potrącony pies szuka domu. Możesz mu pomóc

REKLAMA

W miniony wtorek, po godzinie 17, w miejscowości Rogozino potrącono psa. Kierujący samochodem po zdarzeniu zatrzymał się, wysiadł z auta, po czym szybko odjechał, zostawiając czworonoga przy drodze. Piesek przeżył, a swojemu szczęściu zawdzięcza imię – Lucky.

Sprawę zgłosiła do nas organizacja OTOZ Animals Płock. – Nie wiadomo jak długo psiak leżał na poboczu. Pomogli mu ludzie, którzy widzieli całe zdarzenie – piszą przedstawiciele OTOZ.

Osoby, które jako pierwsze dotarły do wyjącego z bólu psa, szukały pomocy, dzwoniąc do różnych instytucji. Niestety, przez długi czas byli przekierowywani z miejsca na miejsce. W końcu znalazł się weterynarz o wielkim sercu – pracownik lecznicy Chiron sam przyjechał na miejsce wypadku i udzielił psu pomocy.

Obecnie Lucky przebywa w lecznicy, dochodzi do zdrowia i z tego względu nie może dłużej tam zostać. Organizacja OTOZ próbuje więc znaleźć dla psiaka dom stały lub tymczasowy.– Opieka nad Lucky’m nie będzie trudna. Lucky ma złamaną miednicę z jednej strony, miednica jest do samozrostu. Na szczęście nie będzie potrzebna operacja – piszą wolontariusze pomagający psu. Lucky miał także krwawienie w jamie brzusznej, które ustało. Piesek dostaje leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwkrwotoczne. Po zrośnięciu się miednicy Lucky może utykać na jedną łapę.

Lucky ma ponad rok, jest niewielki, waży ok.12 kg. W lecznicy dał się poznać jako bardzo spokojny pies, nie wyje, nie piszczy, jest jeszcze wystraszony, nie wykazuje żadnej agresji. Osoby, które chciałyby przygarnąć Lucky’ego proszone są o kontakt z organizacją OTOZ Animals Płock (kontakt 608-734-136). Przydałaby się również karma o dużej zawartości mięsa – puszki, np. Animonda oraz podkłady higieniczne do wyłożenia klatki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU