REKLAMA

„Porozmawiajmy o modzie” jest z nami już od czterech lat

REKLAMA

Płocczanki już od czterech lat spotykają się, by porozmawiać o modzie z Sandrą Panuś. Na wyjątkowym rocznicowym spotkaniu tematem przewodnim była dyskusja o trendach i o tym, czy należy się im poddawać.

Z okazji czwartych urodzin cyklu, Sandra Panuś, prowadząca „Porozmawiajmy o modzie”, postanowiła wybrać temat „Poza trendami”. Wyjątkowo spotkanie rozpoczęło się od spontanicznego odśpiewania „100 lat”, później panie przeszły do tradycyjnego zapoznania się ze sobą.

Sandra Panuś krótko przypomniała historię spotkań, od pierwszego spotkania, w którym uczestniczyło 7 kobiet i odbyło się w Wieży Ciśnień. Po czterech latach na spotkanie przyszło dość osób, by wypełnić dużą salę Hotelu Herman.

PowiązaneTematy

W dalszej części spotkania panie rozpoczęły ożywioną dyskusję nad właściwym tematem, czyli „poza trendami”. Padły pytania zarówno o to, czym są trendy i jak powstają, ale też, czy można żyć bez dopasowywania się do trendów. Długa dyskusja wywiązała się przy okazji refleksji na temat wpływu poddawania bądź niepoddawania się trendom.

Jako że „Porozmawiajmy o modzie” obchodziło tego dnia swoje urodziny, uczestniczki nie ograniczyły się tylko do odśpiewania „100 lat”. Sandra Panuś, dopełniając urodzinowej atmosfery, zapewniła uczestniczkom spotkania piękny tort.

Stylistka zauważyła, że nie do końca jest tak, iż trendy tworzą projektanci mody i duży wpływ na to, co stanie się trendem, mają wybory dokonywane przez konsumentów.

– To, co kupujemy, nie idzie gdzieś w przestrzeń. Często pokazują się wam na facebooku bluzki, które przed chwilą oglądałyście? Wiecie co, jak kiedyś nie wiedziałam, że tak działa reklama to myślałam „O Boże, ta bluzka jest mi pisana! Kolejny raz ją widzę w internecie, sama się tam pojawiła, to nie może być przypadek!”. No niestety, okazało się, że w internecie przypadków nie ma i wszystkie reklamy, które nam się pokazują, są dlatego, że gdzieś tam klikałyśmy – zwracała uwagę Sandra Panuś.

Gościem specjalnym urodzinowego „Porozmawiajmy o modzie” była Karolina Cwalina, pomysłodawczyni projektu „Sexy zaczyna się w głowie”. Zmagała się ona z ciężką chorobą, a także z otyłością – ważyła ponad 127 kilogramów. Cierpiała z powodu niskiego poczucia własnej wartości i braku wiary w siebie. Jednak zawalczyła o marzenia i odniosła sukces, a dziś jest pewną siebie, realizującą cele, z entuzjazmem spoglądającą w przyszłość kobietą.

Karolina Cwalina prowadzi indywidualne sesje coachingowe, szkolenia dla firm, wyjazdy motywacyjne, eventy firmowe, warsztaty oraz patronuje wielu akcjom z zakresu rozwoju osobistego. Jest autorką książek „Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj/działaj/nie marudź”, „#Girlstalk. Dziewczyny, rozmowy, życie”.

PetroNews od początku spotkań jest patronem cyklu „Porozmawiajmy o modzie”.