REKLAMA

Policjanci zatrzymali aż 5 pijanych kierowców. Jeden miał 3 promile i zakaz prowadzenia

REKLAMA

Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto zdecyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

To jednak najmniej dotkliwa kara, jaka może spotkać nietrzeźwego kierowcę. Konsekwencją takiego zachowania może być utrata zdrowia, a nawet życia. Niestety, taki tragiczny obraz nie dociera nadal do wyobraźni wielu kierowców. Przykładem tego jest zachowanie 42-latka z powiatu płockiego, którego do kontroli drogowej w piątkowy wieczór zatrzymał dzielnicowy z Posterunku Policji w Brudzeniu Dużym.

– Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad trzy promile alkoholu w organizmie. I jakby tego było mało, to w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. A zakaz ten był rezultatem popełnionego wcześniej przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz 42-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego wieczoru policjanci wyeliminowali z ruchu kierującego audi, który również pomimo wcześniej spożywanego alkoholu zdecydował się wsiąść za kierowcę – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.To jednak nie był koniec weekendowych zatrzymań nietrzeźwych kierowców. W sobotę po godzinie 22 w Brwilnie policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego płockiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą BMW.

– Jazda tzw. wężykiem spowodowana była stanem nietrzeźwości, w jakim kobieta się znajdowała. Policyjny alkomat wykazał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 51-latka straciła uprawnienia, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd – informuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Dwóch pozostałych nietrzeźwych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu w niedzielę, 5 października. Do zatrzymań doszło w Płocku na ul. Dobrzyńskiej oraz w Bielsku. Każdemu z zatrzymanych kierowców, za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. wstrząśnięty says:

    Takim niereformowalnym baranom powinno się sądownie odbierać potencjalne narzędzie zbrodni – samochód. Zlicytować, a środki przeznaczyć na cele charytatywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU