REKLAMA

Drewniane dziedzictwo Mazowsza w obiektywie. Do wygrania nagrody finansowe

REKLAMA

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Dziedzictwo drewnianej architektury Mazowsza”. Prace można przesyłać do połowy października.

„Dziedzictwo drewnianej architektury Mazowsza” to hasło pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”. Konkurs, organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego, ma na celu zwrócenie uwagi na piękno, bogactwo i różnorodność tradycyjnej architektury Mazowsza.

„Odkrywamy nasze dziedzictwo” to konkurs dla tych, którzy lubią fotografować, mieszkają lub uczą się na Mazowszu, znają miejsca, które warto pokazać innym i co ważne, potrafią to zrobić za pośrednictwem fotografii. Prace można wysyłać do 15 października.

Samorząd województwa chce zainteresować uczestników konkursu budownictwem drewnianym – wymagającym szczególnej troski oraz pośpiechu w utrwalaniu jego wartości. Każda kolejna edycja konkursu poświęcona będzie innemu rodzajowi zabytków, dzięki czemu uczestnicy corocznie będą eksplorować inny obszar tematyczny.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zrobić jedno zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu. Nie chodzi o budynki znajdujące się na terenach skansenów i muzeów wsi. Oceniane będą kreatywność i jakość fotografii. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy fotografowie amatorzy. Z udziału w konkursie wyłączone są osoby zajmujące się zawodowo fotografią.Zwycięskie zdjęcia wezmą udział w głosowaniu internautów, w którego trakcie wybrany zostanie zwycięzca konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na profilu facebookowym Mazowiecki Szlak Tradycji. Uczestnik konkursu, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej polubień, otrzyma nagrodę publiczności.

Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 3 tys. zł, drugiego – 2,5 tys. zł, trzeciego – 2 tys. zł. Laureat wybrany przez internautów otrzyma 1 tys. zł. Dodatkowo planowane są trzy wyróżnienia po 500 zł.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 października. Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie samorządu województwa mazowieckiego. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU