REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 113 [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Znalazły opiekę, życzliwość i ciepłe schronienie, ale nadal szukają domu. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” odwiedzamy płockie schronisko i przedstawiamy wspaniałe zwierzęta, które mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi każdego z Was. W dzisiejszym odcinku wystąpią Sonia i Nela.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Sonia

Sonia (nr karty Soni 92/20) to duża, około 9-letnia sunia, która trafiła do Schroniska dla Zwierząt w Płocku z domowego zacisza.

– Niegdyś miała kochających dom, ale los zadecydował inaczej i psina przebywa w schronisku od maja tego roku – mówi pani Małgosia z płockiego schroniska. – Sonia potrzebuje obecności człowieka oraz jego miłości, jest przyzwyczajona do przebywania z ludźmi. Mimo swoich dużych gabarytów, jest bardzo spokojna i opanowana – tłumaczy.

Sonia ślicznie chodzi na smyczy, a spacery sprawiają jej ogromną radość. Jest już po zabiegu sterylizacji gotowa do adopcji. Niewątpliwie będzie doskonałą przyjaciółką dla nowego opiekuna.Nela

Druga sunia, którą prezentujemy w dzisiejszym odcinku, to Nela (nr karty 125/20). Ma około roku i aż trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno bała się ludzi.

– Do schroniska trafiła wraz ze swoją mamą. U poprzedniego właściciela były zamknięte w kojcu, bały się i dziczały. Lęk powodował agresję – wyjaśnia pani Małgosia. – Sporo czasu trwało, aby przełamać lęk Neli. Nie chciała wychodzić z budy, a wyjście z kojca w początkowym okresie pracy z nią było niemożliwe – wspomina.

Teraz Nela jest zupełnie innym psiakiem – jest już gotowa, aby zamieszkać w nowym domu. To radosna i bardzo energiczna sunia, choć jeszcze trochę nieufna. Opiekunowie w schronisku są jednak pewni, że szybko zaadaptuje się w nowym domu, jeśli trafi w odpowiedzialne ręce. Nela lubi bawić się w wodzie, dobrze dogaduje się też z innymi psami. Będzie świetnym kompanem aktywnej osoby lub rodziny. Przed Nelą jeszcze zabieg sterylizacji.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU