REKLAMA
REKLAMA

Policjanci o przedsiębiorczości

REKLAMA

W środę, 17 kwietnia, odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowane w ramach Dni Przedsiębiorczości. Młodzież miała okazję poznać tajniki pracy funkcjonariuszy.

– Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia kryteriów jakie stawiane są kandydatom do służby w Policji. Specjalista z zespołu kadr i szkolenia przedstawił kryteria jakie musi spełniać kandydat do służby w Policji oraz przybliżył samą służbę. Następnie, już w sposób bardziej szczegółowy, specyfikę służby w poszczególnych wydziałach przybliżyli funkcjonariusze, którzy na co dzień w tych wydziałach pracują – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

Młodzież mogła dowiedzieć się, jak wygląda służba patrolującego ulice, pełniącego służbę w wydziale ruchu drogowego i dzielnicowego. O swojej pracy opowiedzieli również przedstawiciele funkcjonariuszy, zajmujących się profilaktyką i pracą z nieletnimi. Goście mieli także okazję odwiedzić stanowisko oficera dyżurnego KMP Płock, gdzie oficer dyżurny krótko opowiedział na czym polega jego praca. Na koniec wizyty w Komendzie młodzi ludzie zostali zaproszeni do pomieszczeń, w których pracują policyjni technicy, czyli funkcjonariusze, którzy ujawniają i zabezpieczają na miejscu przestępstwa ślady kryminalistyczne.PowiązaneTematy

Kierownik Zespołu pokazał m.in. w jaki sposób zabezpiecza się ślady odcisków palców, niektórzy mogli sobie zrobić własne odciski palców. Opowiedziano także o tym, w jaki sposób wykonywane są zdjęcia osób podejrzanych oraz jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa. – Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała informacji na temat pracy w Policji, być może niektórzy z dzisiejszych gości zechcą wstąpić w szeregi Policji? Zapraszamy – powiedział Krzysztof Piasek.