REKLAMA

Policjanci kontrolują „Gimbusy”

REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozpoczęli kontrole autokarów, które przewożą dzieci do szkół. – Stan techniczny tych pojazdów jest coraz lepszy, bardzo rzadko zdarza się, że zostaje zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu – powiedział Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

PowiązaneTematy

W czasie roku szkolnego policja systematycznie prowadzi kontrole autobusów. W czwartek zostały one przeprowadzone na terenie dwóch gmin. – Chcemy zapewnić jak największe bezpieczeństwo dzieciom, które są przewożone tymi pojazdami – powiedział Piasek. – Podczas kontroli policjanci zwracają uwagę na podstawowe elementy, mające wpływ na bezpieczeństwo. Kontroli poddawany jest także kierowca.

Funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan ogumienia, sprawność działania hamulców oraz stan oświetlenia pojazdu. Ponadto, kierowca poddawany jest badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.– Z obserwacji wynika, że niezapowiedziane kontrole „Gimbusów” przynoszą oczekiwane rezultaty. Zdarzają się tylko nieliczne przypadki, w których policjanci są zmuszeni zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu – wyznał rzecznik prasowy płockiej policji. – Dzisiaj podczas kontroli nie odnotowano żadnych nieprawidłowości i wszystkie dzieci w kontrolowanych autokarach mogły bezpiecznie dojechać do szkół.

Stan autokarów do przewozu dzieci poprawia się, a w niektórych przypadkach „Gimbusy” są wręcz w idealnym stanie, mimo że nie są najnowsze.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU