REKLAMA

Policja rozpoczyna akcję „Długi weekend”. Więcej patroli i wzmożone kontrole

REKLAMA

Wzmożone kontrole policji rozpoczynają się już w środę na dzień przed rozpoczęciem długiego, sierpniowego weekendu. Na drogach w Płocku i regionie pojawi się więcej patroli, sprawdzana będzie trzeźwość kierowców, przeprowadzane będą także kontrole stanu technicznego pojazdów.

W czwartek rozpoczyna się kolejny długi weekend. Policja rozpoczyna wzmożone działania już dzisiaj, w środę od godz. 14, potrwają one do niedzieli. W ramach tych działań na ulicach i drogach naszego regionu pojawi się więcej patroli dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

PowiązaneTematy

Policjanci przede wszystkim będą badać stan trzeźwości kierujących, zwrócą uwagę na przekraczanie przez nich dozwolonej prędkości, będą prowadzić kontrole stanu technicznego poruszających się pojazdów oraz sposobu przewożenia dzieci. Zwrócą również szczególną uwagę na motocyklistów, motorowerzystów, pieszych i w przypadku popełniania przez nich wykroczeń, będą zdecydowanie reagować. – Funkcjonariusze będą egzekwować obowiązek jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących i pieszych – informuje Krzysztof Piasek z płockiej komendy. – Policjanci będą również zwracać uwagę na płynność ruchu i w przypadku wystąpienia poważnych utrudnień przystąpią do ręcznej regulacji ruchem – dodaje.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze oraz o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli na bezpieczne spędzenie długiego weekendu.