REKLAMA

Policja pokazała uczniom jak wygląda ich praca

REKLAMA

W Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyło się spotkanie z młodzieżą płockich szkół ponadgimnazjalnych w ramach IV edycji DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Młodzież miała okazję zwiedzić pomieszczenia Komendy oraz poznać bliżej pracę policjantów.

 
W spotkaniu wzięli udział uczniowie z trzech płockich szkół średnich. Policjanci podczas spotkania przybliżyli młodzieży pracę policjantów, którzy na co dzień wykonują konwoje oraz policjantów, którzy jako pierwsi wchodzą do pomieszczeń, gdzie doszło do przestępstwa, czyli techników kryminalistyki.

fot. materiały prasowe

Uczestnicy spotkania mogli na własnej skórze poczuć ciężar kamizelki kuloodpornej i ochronnego kasku, chętni mogli również zająć miejsce na specjalnym krześle, na którym siadają przestępcy, w celu wykonania im specjalnych zdjęć. Młodzi ludzie mogli także obejrzeć strzelnicę, w której policjanci ćwiczą swoje umiejętności strzeleckie niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.– Jednym z punktów spotkania było zapoznanie uczniów z wymogami stawianymi kandydatom do służby w Policji oraz przybliżenie im zasad naboru do służby. Każdy uczestnik spotkania otrzymał specjalną ulotkę z podstawowymi informacjami z tego zakresu oraz pamiątkowy długopis z logo KMP Płock – tłumaczył rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Młodzież, która zdecydowała się na odwiedzenie Komendy Miejskiej Policji w Płocku, w ramach Dni Przedsiębiorczości była zadowolona z wizyty, gdyż uzyskała nie tylko wiedzę na temat procesu doboru do służby w Policji ale także mogła bliżej poznać tę służbę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU