REKLAMA
REKLAMA

Podwyżki biletów w Kolejach Mazowieckich

REKLAMA

Od 1 stycznia cena biletu Kolei Mazowieckich uległa zmianie. Wprowadzono podwyżki, które odczują pasażerowie KM. Cena biletów wzrosła średnio o 5 procent. 

Jak podaje zarząd Kolei Mazowieckich, od 1 stycznia wzrosły ceny wszystkich biletów spółki: zarówno jednorazowych, okresowych, jak i tych w ofertach specjalnych. Wprowadzona podwyżka związana jest z liczbą przejechanych kilometrów. Cena biletu do 5 km wzrosła o 20 groszy, zaś przy podróży powyżej 100 km o ponad złotówkę.

PowiązaneTematy

Koleje Mazowieckie tłumaczą, iż podwyżki są konieczne. Po Nowym Roku wzrosła bowiem cena dostępu do infrastruktury kolejowej. Spółka chce zainwestować też w nowe maszyny. KM planuje kupić m.in. 22 nowe wagony piętrowe i dwie lokomotywy.Pocieszeniem dla klientów Kolei Mazowieckich, jeżdżących trasą Łódź-Warszawa, jest fakt, że firma honoruje bilety innych przewoźników. Do 14 marca w pociągach InterRegio honorowane są bilety wydawane na przejazdy pociągami osobowymi KM.

Udogodnienie ma związek z remontem na linii z Warszawy do Łodzi. Modernizacja ta jest dla pasażerów niezwykle uciążliwa, lecz dzięki niej czas przejazdu ma skrócić się do 70 minut.