REKLAMA

Płockie zoo i Leroy Merlin połączyli siły dla sikorek

REKLAMA

Sikorki zadomowiły się w zoo w Płocku. Z tej okazji ogród postanowił nawiązać współpracę z marketem budowlanym Leroy Merlin i wspólnie wykonać budki dla tych pożytecznych ptaków.

Płocki ogród zoologiczny jest miejscem, gdzie można spotkać nie tylko zwierzęta egzotyczne, ale także wolno żyjące. O niektóre z nich szczególnie warto zawalczyć, by zadomowiły się w okolicy.

Do takich stworzeń należą sikory. Te niezwykle pożyteczne ptaki są bardzo skuteczne w walce ze szkodliwymi owadami. Dzięki ich obecności, nie ma potrzeby stosowania chemicznych środków owadobójczych, gdyż sikory bardzo chętnie rozprawią się ze szkodnikami, dokuczającymi krzewom i drzewom.

– Choć trudno w to uwierzyć, sikora każdego dnia zjada więcej owadów, niż wynosi waga jej ciała! Czyni tak nie dlatego, że jest łakoma, ale musi ciągle uzupełniać energię potrzebną jej do aktywnego życia. Wszystkim właścicielom ogrodów polecamy, aby zamiast chemicznej walki ze szkodnikami, zaprzyjaźnić się z sikorkami – zachęca Magdalena Kowalkowska z płockiego ZOO.Z tej okazji ZOOlogiczna reprezentacja pojawiła się w Leroy Merlin, gdzie z pomocą pracowników sklepu wykonała od podstaw kilkanaście budek lęgowych dla tych ptaków. W płockim oddziale Leroy Merlin to nie pierwszyzna, gdyż sklep słynie z wielu ciekawych charytatywnych projektów, wspomagając np. schronisko dla psów, towarzystwa przyjaciół zwierząt, placówki edukacyjne czy płocki wolontariat.

– To pierwsza, lecz nie ostatnia nasza wizyta w Leroy Merlin, gdyż akcje budowania M1 dla sikor będziemy powtarzać. Dzięki podjętej współpracy z ZOO, zaplanowano już kolejne wspólne realizacje, jak np. wiaty dla makaków japońskich czy altankę dla tapira malajskiego – zdradziła Magdalena Kowalkowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU