Płockie przedszkolaki pokazały sportowego ducha

REKLAMA

ORLEN Przedszkoliada Tour to największy cykl imprez sportowych dla przedszkolaków w Europie. W niedzielę to płockie maluchy miały okazję bliżej poznać czym jest sport.

W imprezach z cyklu ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR biorą udział przedszkola i ich reprezentacje. Wszyscy są uczestnikami ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. W ósmej edycji zaplanowano aż 70 imprez na obszarze całego kraju, również w Płocku. 31 marca w Orlen Arenie zgromadziły się drużyny przedszkolaków, by lepiej zapoznać się ze sportem.

– Gościmy dzisiaj w Płocku Przedszkoliadę, Drużynę Kangura. PKN ORLEN jest partnerem i sponsorem tego wydarzenia. Zapisy do Przedszkoliady były dobrowolne i każdy z rodziców mógł zapisać swoje dziecko. Warto zaznaczyć, że program ten to nie tylko dzisiejsze wydarzenie, jest on od dłuższego czasu realizowany w przedszkolach. Natomiast samo wydarzenie przede wszystkim ma dzieciom już od małego uzmysłowić, jak ważny jest ruch i kondycja fizyczna, uprawianie sportu. Nie na zasadzie rywalizacji, czy też osiągania jakichś wysokich wyników, chodzi przede wszystkim o zdrowy tryb życia – opowiadała kierownik działu sponsoringu społecznego w PKN ORLEN, Wioletta Kulpa.

Celem Przedszkoliady jest między innymi promowanie rozrywki i edukacji ruchowej, przeciwdziałanie otyłości, kreowanie wśród przedszkolaków postawy Fair Play. Nie mniej istotna jest promocja aktywności ruchowej, jako formy spędzania wolnego czasu.

PowiązaneTematy

REKLAMA

Komentarze 4

 1. Lolek says:

  Bo impreza była „otwarta” dla wszystkich chętnych. Z czego 70% to dzieci rodziców pracujecych w Orlenie z ramienia PO a 30 % z ramienia PIS. Reszta ma se poczytać po fakcie :)

 2. Anonim says:

  właśnie, ja też byłabym za tym, aby Redaktorzy pomyśleli o nowej rubryce, np. WYDARZENIA NA (DANY MIESIĄC) b.r. i publikowali wcześniej!!!!!!! Jak można wziąść udział w imprezie, jeśli dowiadujesz się o niej po fakcie?!

  • admin says:

   Dzień dobry. Już dawno o tym pomyśleliśmy.
   U góry jest menu i zakładka WYBIERZ TEMAT. Tam można wybrać „Rozrywka i Wydarzenia” i zobaczyć co będzie się działo, lub co działo się w Płocki i regionie. To czy informacja u nas pojawia się przed wydarzeniem jest już w gestii organizatora a nie naszym. Pozdrawiamy!

 3. Ania says:

  Jestem mamą przedszkolaka a dowiaduję się o imprezie dopiero po tym jak się odbyła😕Jakie są więc szanse zgłoszenia dziecka,skoro nic wcześniej nie wiadomo😕

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.