REKLAMA

Płocki triathlonista z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski

REKLAMA

Łukasz Kalaszczyński sięgnął po kolejny medal Mistrzostw Polski. Tym razem płocczanin zajął 3. miejsce, na dystansie długim ITU (International Triathlon Union), w którym do pokonania było 3 km pływania, 80 km jazdy rowerem i 20 km biegu.

PowiązaneTematy

Trzecia zdobycz medalowa Łukasza Kalaszczyńskiego w tym sezonie stała się faktem. Płocczanin swoją kolekcję medali powiększył o kolejny, tym razem brązowy krążek, wywalczony podczas rozgrywanych w niedzielę, 16 sierpnia, zawodów Triathlon Stronie Śląskie.

– Zdobywam swój trzeci medal Mistrzostw Polski w tym sezonie. Do złota w duathlonie i srebra w „połówce” dokładam brąz na długim dystansie ITU – powiedział po zawodach szczęśliwy Łukasz Kalaszczyński. – Jestem bardzo, bardzo zmęczony, ale także zadowolony. Dziś (16 sierpnia – przyp. red.) za konkurenta miałem nie tylko rywali na trasie, ale także wodę, góry, ale przede wszystkim samego siebie. Nie było łatwo, ale pokonałem w tych zawodach także tego przeciwnika – dodał płocki triathlonista.

Łukasz Kalaszczyński trzecie miejsce na podium Mistrzostw Polski na dystansie długim ITU zajął dzięki pokonaniu wymagającej trasy triathlonu w Stroniu Śląskim z czasem 5:02:10. Lepsi od płocczanina okazali się Marcin Neuman z Sosnowca, który wbiegł na metę z czasem 5:00:45, oraz jedyny zawodnik, który tego dnia przełamał granicę 5 godzin, czyli Przemysław Szymanowski z Końskich, kończący zawody z czasem 4:57:00.– Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli zawody. Były one dużym wyzwaniem dla nas, zawodników. Zawody zostaną na długo w mojej pamięci. Bardzo mi się podobało. Wiem już, że na pewno wrócę tu na zgrupowanie oraz na przyszłoroczne zawody – podsumował Triathlon Stronie Śląskie Łukasz Kalaszczyńki.

Szczegółowe wyniki triathlonu w Stroniu Śląskim znajdziecie TUTAJ. Natomiast dokładne rezultaty konkurencji, w której startował Łukasz Kalaszczyński zobaczycie, klikając TUTAJ.

O wcześniejszych sukcesach płockiego triathlonisty informowaliśmy w zakładce TRIATHLON.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU