REKLAMA

Płocki król parkietu. Ma tylko 9 lat

REKLAMA

23 marca w Gostyninie odbył się turniej taneczny breaking (break-dance) „Król Parkietu 2014”. To druga edycja tego konkursu i… drugie zwycięstwo małego tancerza ze studia Fame.

W Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie było gwarno i kolorowo. A to dzięki grupie blisko stu tancerzy, którzy pojawili się tam na drugiej edycji turnieju „Król Parkietu”. Płocka grupa do Gostynina przyjechała w ilości aż 25 osób, w tym z ubiegłorocznym zwycięzcą w kategorii do 9 lat – Piotrem Siemińskim ze studia tańca Fame.

– W tym roku jechaliśmy obronić tytuł – mówi jeden z trenerów Piotrka, Tomasz Araucz. Oprócz Płocka, przyjechali reprezentanci z takich miast i miejscowości, jak: Warszawa, Nakło, Kutno, Konin, Jabłonna, Łowicz, Strzelce, Olkusz, Legionów, Włocławek, Bedlno, Pajęczno, Koło czy Kłodawa. Nasze miasto reprezentowali tancerze ze szkół tańca: Fame, Czysta Forma Studio oraz Akademia Ruchu. Wszystkich startujących w trzech kategoriach wiekowych było razem 86 osób.

Pierwszy etap – eliminacje, w których prezentowano solowe show, przeszło po kilku płockich tancerzy w różnych kategoriach wiekowych, w tym Piotr Siemiński. Kolejna część bitwy, w układzie 1 na 1, to prawdziwe taneczne show. – Poziom taneczny był dużo wyższy niż w ubiegłym roku, a w tancerzach było widać ogień i poważną rywalizację – mówi Tomasz Araucz. Walki o tytuł Króla Parkietu trwały do wieczora. Do końcówki, a więc walki o miejsca na podium, dotrwali w najmłodszej kategorii Piotr Siemiński, który miał ponownie stoczyć walkę o 1. miejsce oraz Wojtek Bońkowski, walczący o miejsce 3. Obydwaj młodzi tancerze są ze studia tańca Fame.– To ogromny sukces, że mamy dwóch chłopaków w finałach, ale to nie jest przypadek. Mamy po prostu świetnych młodych tancerzy – mówił drugi z instruktorów studia tańca Fame – Patryk Królikowski. – Teraz wszystko leży w rękach Piotrka i Wojtka. Na tym etapie kończy się szczęście i pozostają tylko czyste umiejętności, które są w ich rękach, nogach i głowach – dodał.

Bitwy, w których walczyli płocczanie o 1. i 3. miejsce były bardzo wyrównane, dlatego wszyscy w niepewności oczekiwali na wyniki. Po finałach sędziowie udali się na obrady, co dla oczekujących trwało bardzo długo. Ostatecznie Wojtek Bońkowski zajął 4. miejsce, natomiast Piotr Siemiński ponownie uzyskał 1. miejsce i tytuł Króla Parkietu!

– Piotrek obronił tytuł, a Wojtek ma 4., wysokie miejsce. Jesteśmy z nich dumni – powiedzieli po ogłoszeniu wyników trenerzy Piotrka. – Gratulujemy oczywiście wszystkim tancerzom ze Studia Tańca Fame i Czystej Formy Studio, to była bardzo udana impreza – dodał Patryk Królikowski. – Takie efekty to skutek poważnego zaangażowania się w taniec oraz ciężkiej pracy na zajęciach. Chłopaki kręca się na głowach i w takim wieku mają takie sukcesy! Mamy w Płocku dzieciaki, które z pewnością za kilka lat będą jeździć po całej Polsce czy Europie, a nawet świecie i wygrywać największe imprezy – podsumował Tomasz Araucz.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU