REKLAMA

Płock tirom mówi STOP

REKLAMA

Od czerwca wejdzie w życie projekt, zaproponowany w Budżecie Obywatelskim przez Piotra Gryszpanowicza – STOP TIROM. Pojazdy ciężarowe będą musiały zastosować się do ograniczeń w ruchu – poza wyznaczonymi strefami, mogą jeździć wyłącznie ze specjalnymi identyfikatorami.

Jak zapowiada urząd miasta, w Płocku zostaną wyznaczone trasy, pełniące rolę „korytarzy komunikacyjnych”, po których będzie odbywał się ciężki ruch tranzytowy i pojazdów z materiałami niebezpiecznymi. Zaczną też funkcjonować strefy, do których pojazdy ciężarowe i przewożące towary niebezpieczne będą mogły wjechać i poruszać się wyłącznie na podstawie zezwolenia, w postaci identyfikatora umieszczonego za przednią szybą, po lewej stronie pojazdu.

Już teraz zarządzeniem prezydenta Płocka został wprowadzony Regulamin wydawania i użytkowania zezwoleń w postaci identyfikatorów upoważniających do wjazdu i poruszania się ulicami objętymi ograniczeniem w ruchu pojazdów: przewożących towary niebezpieczne, pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 8 ton.Od czerwca 2015 r. zaczną obowiązywać na naszych ulicach ograniczenia w ruchu dla wszystkich pojazdów, których regulamin dotyczy. Wnioski o wydanie zezwolenia będzie można składać od poniedziałku, 30 marca. Zezwolenie na wjazd i poruszanie się po strefie ograniczeń wydawane jest bezpłatnie. – Można je uzyskać po spełnieniu kryteriów zawartych w Regulaminie i złożeniu wniosku w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka na stanowisku nr 6 lub drogą pocztową na adres Urząd Miasta Płocka Pl. Stary Rynek 1, 09-400 Płock. Szczegółowe informacje na ten temat są udzielane pod nr tel. 024 367 08 32 – informuje biuro prasowe ratusza.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU