REKLAMA

Płock obchodzi rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II

REKLAMA

Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu” zaprasza na koncerty najpiękniejszych pieśni związanych z papieżem Janem Pawłem II w wykonaniu chóru Pueri et Peellae Cantores Plocensens.

Z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II, w Płocku odbędą się koncerty w wykonaniu Pueri et Peellae Cantores Plocensens. Wydarzenia realizowane są w ramach projektu „Kultura zaprasza Płock! 100. Rocznica narodzin Jana Pawła II” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

– Kultura zaprasza Płock! to druga edycja koncertów w płockich parafiach. Rok temu w wykonaniu chóru można było posłuchać pieśni patriotycznych oraz utworów największych klasyków muzyki popularnej. Zainteresowanie wydarzeniami jest bardzo duże i co koncert przybywa więcej słuchaczy. W tym roku w związku z przypadającą setną rocznicą urodzin Papieża Jana Pawła II postanowiliśmy zorganizować koncerty w tej tematyce – przekazała Beata Małecka, pomysłodawca i Wiceprezes Zarządu ds. Projektów Akademickiego Stowarzyszenia „Ambitni w Działaniu”.

4 października odbył się koncert w Parafii pw. św. Benedykta w Płocku – Radziwiu, gdzie udział wzięło wielu mieszkańców. Najbliższy koncert odbędzie się 18 października, po mszy świętej o godz. 11 w Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku (ul. Kossobudzkiego 10).

– Bardzo się cieszymy, że ponownie na naszym osiedlu będzie koncert chóru Pueri et Peellae Cantores Plocensens, tym razem z pieśniami związanymi z Papieżem Janem Pawłem II. Mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych organizowanych lub współorganizowanych przez Radę – mówi Anna Derlukiewicz, Przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla „Łukasiewicza”.

Ostatni koncert odbędzie się 25 października po mszy świętej o godz. 12.30 w Parafii pw. św. Wojciecha w Płocku (ul. św. Wojciecha 2).– Zapraszamy również do naszego kościoła mieszkańców okolicznych osiedli, aby wspólnie wysłuchać najpiękniejszych pieśni z pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. To już 3. rok jak nasza rada jest współorganizatorem koncertów organizowanych w naszej Parafii – mówiła Karolina Truszkowska, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla „Podolszyce Południe.

Udział w wydarzeniach jest całkowicie darmowy.

– Dla wszystkich gości przewidziano poczęstunek i drobne upominki. W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych – mówi Karol Krajewski, Prezes Zarządu Akademickiego Stowarzyszenia „Ambitni w Działaniu”.

Organizatorzy przypominają o zachowaniu reżimu sanitarnego, zachowaniu dystansu społecznego oraz ograniczeniach w ilości osób, przebywających w kościołach.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Anonim says:

  W kościołach nie ma koronowirusa a w siłowniach już jest śmieszne my się nigdy od tego nie uchronimy puki PiS rządzi pozdrawiam i zdrówka

  • gość says:

   obejrzyj tvpis, to zobaczysz, że w Polsce pandemii nie ma, a respiratory, które miał być nie są potrzebne, więc się o nie nie upominają. za to jest przestępca giertych i telewizory lg z funkcją bt. poza tym pińcet plusy ich wybrały na drugą kadencję

 2. Miłych dni. Koronawirus says:

  Już czekam na was. Koronawirus .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU