Płock daje radę? [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Z wielkim zainteresowaniem obejrzałem relację z Tokio, w której Krzysztof Gonciarz wraz z kolegą przybliżają widzom ten niezwykły, ciekawy zakątek świata. Kiedy dowiedziałem się, że w kolejnej serii będą pokazywali interesujące miejsca w Polsce, miałem nadzieję, że zobaczymy Płock. No i zobaczyliśmy… I to w pierwszym odcinku!

Prawie 15-minutowy program pt. “Polska Daje Radę – Mazowsze [Płock, Żyrardów, Radziejowice, Sierpc, Modlin, Puszcza Kampinoska]” ukazuje nam piękno naszego regionu. Na sam Płock poświecono minutę (czas 7:11 – 8:20). Jedną minutę i dziewięć sekund.

Na portalach społecznościowych posypały się gromy. YouTube, Facebook rozkwitnął lawiną uwag, że nagrywanie programu w biegu nie ma sensu. Nie można przedstawić niczego rzetelnie, do czego przyzwyczaiły nas relacje z Japonii.

Czego dowie się internauta o Płocku z tego filmu? Na przykład, że u nas również zachodzi słońce, mamy wieżę ratuszową, na której Arek robi zdjęcia i że wieczorem na Tumskiej jest pusto. Koniec. W komentarzach pod filmem od internautów możemy dowiedzieć się jeszcze, że na Tumskiej można “dostać w japę”…

Taki przekaz naszego miasta dotarł do ponad 30.000 osób, które obejrzało już film na YouTube. Całe szczęście. Mimo ogólnopolskiego zasięgu produkcji pana Gonciarza, widownia tego filmu jest symboliczna.

Jak pisze autor na stronie dajemyrade.pl: “O Płocku nie wiedzieliśmy wiele, ale mieszkańcy miasta bardzo nam je polecali”. Nie wiem jak i którzy mieszkańcy polecali, ale w efekcie miejsca, które pan Gonciarz odwiedził i podlinkował na powyższej stronie to: ratusz, Morka i hotel.

Ostatnio pozwoliliśmy sobie na podpytanie mieszkańców innych miast, co wiedzą o Płocku. Niewiele wiedzą. Kojarzą nas z Petrochemią Płock, Płocką Nocą Kabaretową i że prawdopodobnie jesteśmy jednym z miast w Polsce… Czy teraz będą wiedzieć więcej?

Z komentarzy mieszkańców innych miast, uczestniczących w naszej EchoSondzie wynika, że kojarzą nas wówczas, jeśli w nazwie imprezy zawarta jest nazwa “Płock”. Dopóki więc miasto będzie hojnie rozrzucać pieniądze na marki imprez, które nie zawierają słowa “Płock” w swojej nazwie, dopóty będziemy cieszyć się z każdej minuty, w której ktoś nas zauważył… Albo po prostu, ze względu na brak obwodnicy nie mógł ominąć.

źródło: http://dajemyrade.pl/artykul/mazowsze-daje-rade

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji