Płocczanki zagrają przeciw mistrzyni Polski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już jutro, we wtorek, 20 stycznia, zapowiada się nie lada gratka dla miłośników tenisa stołowego. Do Płocka zawita drugi zespół ekstraklasy kobiet, ekipa SKTS Sochaczew. W naszym mieście rozegra się półfinałowy pojedynek wojewódzkiego Pucharu Polski. Przyjezdni, z aktualną mistrzynią Polski seniorek, Katarzyną Grzybowską, zmierzą się z zawodniczkami MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock.

Zawodniczki SKTS są znane płocczankom. To w klubie z Sochaczewa występuje naturalizowana w Polsce Dong Rui Fang, a także Agata Pastor, obecnie 10. zawodniczka w rankingu ekstraklasy kobiet, rankingu, któremu przewodzi oczywiście Katarzyna Grzybowska. Skład, będący obecnie drugą siłą ekstraklasy, uzupełniają Natalia Gawrylczyk – Zielińska (która grała już w Płocku trzy lata temu) Julia Wiankowska i Wiktoria Zaniewska.

Płocki klub znajduje się na trzecim miejscu II ligi kobiet Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego. Trener Radosław Matlewski ma do swojej dyspozycji m.in. multimedalistkę mistrzostw Polski młodzików oraz juniorek młodszych Katarzynę Bagrowską czy zawodniczki kategorii U21: Aleksandrę Lau, Natalię Brzuziek, Sylwię Szelkowską i Magdalenę Szczodrowską.

Mecz, którego początek zaplanowano na godz. 11 odbędzie się w sali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich (ul. Apa. Nowowiejskiego 4) i będzie rozgrywany do 4 wygranych pojedynków. Zwycięzca awansuje do finału wojewódzkich rozgrywek Pucharu Polski.

Będzie to już druga potyczka obu klubów, w pierwszej, w 2012 roku, 4:0 wygrały zawodniczki SKTS, a najwięcej punktów w secie dla Płocka zdobyła Aleksandra Lau w pojedynku z Natalią Gawrylczyk-Zielińską.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji