REKLAMA

Niepełnosprawni sportowcy potrzebują wsparcia, ich sprzęt strawił pożar

REKLAMA

Sportowcy z Klubu Olimpiad Specjalnych w Nowym Miszewie potrzebują wsparcia, aby móc wrócić do rywalizacji. W pożarze Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” stracili wyposażenie, potrzebne do ćwiczenia.

Przeszło 20 lat temu w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie narodził się pomysł powołania Klubu Olimpiad Specjalnych – Polska. Klub zrzesza już kilkadziesiąt osób i został podzielony na cztery sekcje sportowe:

  • dwuboju siłowego,
  • tenisa stołowego,
  • pływacka,
  • piłki nożnej.

Wszyscy zawodnicy posiadają lekki oraz umiarkowany stopień niepełnosprawności. Prezesem klubu jest Paweł Jankowski, który jednocześnie sprawuje funkcję trenera sekcji piłki nożnej. Największymi sukcesami może pochwalić się sekcja dwuboju siłowego, której trenerem jest Mariusz Żukowski.

fot. materiały prasowe

Od 20 lat sekcja coraz prężniej się rozwijała. To dzięki ogromnemu zaangażowaniu trenera, wychowankowie Domu Pomocy Społecznej mogą się pochwalić takimi sukcesami jak:

  • zdobycie Mistrzostw Europy,
  • zdobycie ośmiokrotnie Mistrzostw Polski,
  • piętnastokrotne zwycięstwa w Regionalnych Igrzyskach w Dwuboju Siłowym,
  • zdobycie trzech złotych medali na ostatnich Światowych Letnich Igrzyskach Specjalnych w Abu Dhabi.

Niestety, 3 sierpnia 2019 roku w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie wybuchł pożar, który strawił magazyny z zapleczem tych dzielnych sportowców oraz znaczną część samej placówki. Mimo, że budynek został odbudowany dzięki działaniom samorządowym, to straty, jakie ponieśli zawodnicy, są zbyt duże, by powrócić do normalnych treningów.

Do tych problemów doszła jeszcze pandemia koronawirusa, która sparaliżowała treningi i wyjazdy na zawody. Niestety, środki finansowe, jakimi dysponuje Dom Pomocy Społecznej, są niewystarczające na zakup wyposażenia na zawody.Sportowcy potrzebują pomocy w zakupie dresów, plecaków oraz obuwia sportowego. W zamian obiecują, że dalej będą odnosić sukcesy, przysparzać kibicom wiele radości i emocji.

Chętni do wsparcia zawodników mogą kontaktować się z Domem Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie, dzwoniąc do Mariusza Żukowskiego (tel. 730 322 565) lub poprzez fundację Miasto-Państwo, kontaktując się z Tomaszem Latarskim (tel. 665 360 411).

fot. Marek Konarski

Strażacy całą noc walczyli z pożarem w DPS. Ogromne straty, poszkodowany został strażak [FILM, ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU