REKLAMA

Za nami eliminacje do mistrzostw Polski seniorów w tenisie stołowym

REKLAMA

W eliminacjach  do mistrzostw Polski seniorów w tenisie stołowym w Wyszogrodzie prym wiodły turniejowe jedynki. Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom.

Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego oraz Gmina i Miasto Wyszogród, 21 stycznia br. w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Wyszogrodzie otworzyli  III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów.

Walka była zacięta, i to zarówno u doświadczonych, utytułowanych zawodników, jak i ich młodszych kolegów i koleżanek – juniorów. Najlepsi w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorek i Seniorów okazali się Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) i Michał Murawski (KS Spójnia Warszawa). Ponadto Ziemkiewicz, wychowanka UKS Victorii Płock, obecnie jest czwarta w krajowym rankingu juniorek i znajduje się w składzie Kadry Narodowej w tej kategorii wiekowej. Drugie miejsca i, tak jak zwycięzcy turniejów, bezpośredni awans do III Grand Prix Polski wywalczyli Monika Klimczak (SCKiS Hals Warszawa) oraz Jan Olek (MUKS Gąbin).

III Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów, gdzie zagra wspomniana czwórka, rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 27 stycznia, w Łomży.

Niespodziankę w Wyszogrodzie sprawiła czternastoletnia Julia Więckowska (Hals), zajmując trzecie miejsce. W małym finale pokonała reprezentującą GLKS Nadarzyn wychowankę Nadwiślanina Płock – Annę Wereszczaka. Julia jest obecnie na 10. miejscu krajowego rankingu kadetek (juniorek młodszych).

Również w turnieju seniorów nie zabrakło emocji i tenisa stołowego na wysokim poziomie. Zwycięzca, Michał Murawski, musiał mocno się napracować, by utrzymać swoją pozycję numer jeden wśród rywali przybyłych do Wyszogrodu. Ostry atak na pierwszoligowca ze Spójni przypuścił najpierw w półfinale Przemysław Sałaciński z MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, a następnie w finale Jan Olek. Obaj przegrali po 2:3 w setach.Wśród mężczyzn na dalszych pozycjach toczyła się walka o prawo gry w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa (19 lutego, Nadarzyn). Nikt nie odstawiał rakietki. Kibice z pewnością zapamiętają pierwszego seta pojedynku Piotr Jaworski (Hals) – Mateusz Jarosławski (Spójnia), zakończonego wygraną tego drugiego 20:18. Po zwycięstwie w grze Jarosławski może już być pewny prawa do gry w mistrzostwach województwa.

Według nieoficjalnych wyliczeń, z północnego Mazowsza w mistrzostwach województwa będą mogli zagrać nieobecny w Wyszogrodzie Michał Buła z Gąbina, jego klubowy kolega Jan Olek, a także Mateusz i Damian Selerscy z Tęczy Budki Piaseckie i Mateusz Stępiński z Victorii Płock.

Komplet wyników i klasyfikacji III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów i Seniorek dostępny jest na stronie MZTS.

Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU