Poznaliśmy rywali Wisły Płock podczas obozu w Turcji

REKLAMA

Od 13 lutego zespół Wisły Płock przebywać będzie na zgrupowaniu w tureckim Side. W czasie przygotowań Wiślacy rozegrają szereg gier kontrolnych. Przeciwnikami Wisły Płock będą zespoły z Danii, Mołdawii i Ukrainy.

Przypomnijmy, obóz w Turcji to ważny element przygotowawczy piłkarzy nożnych Wisły Płock do rundy wiosennej, która rozpocznie się 7 marca od meczu Wisły z Zagłębiem Lubin. Zawodnicy płockiego klubu wyjadą z kraju 13 lutego. W tureckim Side odbędzie się szereg treningów, których kluczowym elementem będą sparingi. Poznaliśmy zespoły, z którymi Nafciarze będą się mierzyć w ramach przygotowań, a także pełen harmonogram gier kontrolnych:

PowiązaneTematy

– 14 lutego: Vejle Boldklub – zespół zaplecza duńskiej ekstraklasy, w którym jesienią przebywał bramkarz Patryk Wolański;
– 17 lutego: Sheriff Tyraspol – mistrz Mołdawii z Ricardinho, byłym zawodnikiem Wisły Płock, w składzie;
– 20 lutego: Worskła Połtawa – aktualnie ósmy zespół ekstraklasy Ukrainy.

Pozostałe gry kontrolne naszego zespołu:
– 20.01, godz. 13.30 – Zawisza Bydgoszcz (Bydgoszcz);
– 24.01, godz. 13 – Chojniczanka Chojnice (Toruń);
– 31.01, godz. 13 – Dolcan Ząbki (Ursus);
– 04.02, godz. 12 – Znicz Pruszków (Płock);
– 07.02, godz. 13 – GKS Bełchatów (Bełchatów);
– 28.02, godz. 13 – Pogoń Siedlce (Płock).

Piłkarze Wisły Płock odbyli już pierwszy sparing. Przeciwnikiem Nafciarzy był zespół Legionovii Legionowo. Nafciarze trafili do bramki już w 7. minucie spotkania. Prowadzenie płocczanom dał Mikołaj Lebedyński, który jednocześnie ustalił wynik meczu.

Na kolejne spotkanie sparingowe nasz zespół uda się do Bydgoszczy, gdzie zmierzy się z tamtejszą Zawiszą. Początek meczu we wtorek, 20 stycznia o godzinie 13.30.