- Muzyczna podróż, w którą emerytowana burmistrz Ueckermünde Heidi Michaelis moderując zabrała słuchaczy, rozpoczęła się od utworów barokowych Haendla, Vivaldiego (Alexander Kalischewski - kontratenor) i Marcella, a następnie klasycznych arii Glucka, Haydna i Mozarta, ze znanych i lubianych oper: "Don Giovanni", "Czarodziejski flet", "Wesele Figara" i "Bastien i Bastienne" - opowiada dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. Akademii Sztuki.W ariach z ostatnich dwóch wymienionych oper brylowały debiutantki Weronika Włodarczyk - mezzosopran i Fatima Aldalati - sopran. Po przerwie wystąpiła mieszkanka Płocka, Magdalena Urbanek, która brawurowo wykonała arię Oskara "Saper vorreste" z opery Giuseppe Verdiego "Bal maskowy" i arię Lauretty "O mio babbino caro" z opery Giacomo Pucciniego "Gianni Schicchi". Był to debiut śpiewającej sopranem płocczanki w Niemczech. Kolejno publiczność zachwyciły arie z popularnych musicali "Upiór w operze" (Oliwia Tymek - sopran), "My Fair Lady", "Piękna i Bestia", "Jesus Christ Superstar" (Eliza Nowakowska - sopran), czy z operetki "Frau Luna" Paula Linke (Aleksandra Łukaszewicz - mezzosopran).
- W sali koncertowej panowała wspaniała atmosfera, każdy występ był nagradzany gromkimi brawami. Zarówno w przerwie, jak i po zakończeniu koncertu ze strony zachwyconej publiczności padło wiele miłych słów i gratulacji pod adresem wykonawców - mówi dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, która przygotowała wszystkich młodych artystów do koncertu, a w przypadku Magdaleny Urbanek dzieli opiekę wokalną magistrantki z prof. dr hab. Grażyną Flicińską-Panfil.Warto wspomnieć, że Magdalena Urbanek pod koniec maja wystąpiła w koncercie w Teatrze Miejskim w Holstebro w Danii, w którym znakomicie wykonała partię sopranową w Mszy Koronacyjnej W.A. Mozarta wystawionej z towarzyszeniem szczecińskiej Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza i Chóru Akademii Sztuki w Szczecinie pod batutą prof. dra hab. Czesława Grabowskiego. Magdalena Urbanek przygotowuje się obecnie do złożenia egzaminu magisterskiego na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie. Magdalena Urbanek debiutuje w Niemczech, FOTO SBK
szok11:45, 20.06.2022
A to ci sensacja, ludzie śpiewają.
Wisła Płock zaskakuje w Częstochowie
Brawo 👏👏👏
Obywatel Płock
08:38, 2025-07-28
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
Każdy migrant który przekroczy nielegalnie polską granicę powinien być zastrzelony. Władza daje żołnierzom gumowe kule 🤣🤣🤣 Polska to kraj z papieru a władza nie służy Polsce i Nie zapewnia bezpieczeństwa Polakom. Trzeba pamiętać że za zabicie w obronie własnej nie grozi kara. Zdobywacie pozwolenia na broń palną. Zapisujcie się na strzelnice,noście gaz i inne narzędzia służące do obrony .
Samoobrona
08:31, 2025-07-28
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
Jak tak władza będzie nam podsyłać migrantów to Polacy wypowiedzą posłuszeństwo władzy. Władza nie zdąży uciec, poleje się krew. Straż graniczna już zapowiada protesty przeciwko władzy która nie pozwala im w należyty sposób pilnować polskich granic. Policja i wojsko również pójdą za narodem bo to są patrioci.
Proste
08:27, 2025-07-28
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
Matematyka jest prosta. Za każdego pobitego czy zabitego Polska przez migranta przykrość spotka 20 migrantów, winnych czy niewinnych. Chcecie migrantów będą samosądy. Ludzie będą się bronić.
Monika
08:22, 2025-07-28
0 0
bo umią