REKLAMA

Płocczanin wicemistrzem Europy w Ultimate Frisbee

REKLAMA

Zawodnik, Mad Hatters MOSiR Płock, klubu Ultimate Frisbee, został młodzieżowym wicemistrzem Europy. Młody płocczanin wywalczył tytuł wraz z kadrą Polski.

PowiązaneTematy

Sukces jednego z zawodników drużyny Mad Hatters MOSiR Płock. Maciek Dłuziński, najmłodszy z płockich „Kapeluszników”, wykazał się ogromnym talentem. Raptem po kilku miesiącach treningów z płocczanami został wybrany do wąskiego składu Reprezentacji Polski U17 Open.Kadra, z Dłuzińskim w kadrze, wzięła udział w Młodzieżowym Pucharze Europy, który odbył się 13-16 lipca 2017 w Debreczynie.

 – To co w Maćku zaimponowało​ mi najbardziej to solidna chęć nauki. Słucha, mądrze pyta, w skupieniu stara się przenieść teorię na boisko – mówił Tomasz Zatoń, trener kadry. – Jest przed nim jeszcze mnóstwo pracy, ale jest na dobrej drodze by wznieść płockie Ultimate na kolejny poziom – dodał.
Jak się okazuje, zawody te okazały się dla Polaków niezwykle udane. Kadra U17 wywalczyła wicemistrzostwo Europy. Biało-czerwoni ustąpili miejsca jedynie reprezentacji Słowacji.
Dumny z postawy zawodnika jest także założyciel Mad Hatters, Kamil Wawrzyńcak. – Maciek rozpoczął treningi w lutym, jak każdego z nas, również i jego czekają jeszcze długie godziny treningów, jednak życzyłbym sobie aby każdy miał tyle chęci do trenowania co Maciek – powiedział w rozmowie z nami.
Gratulujemy wyniku biało-czerwonym, a płockim „Kapelusznikom” zawodnika.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU