REKLAMA

Płocczanin jedzie na piłkarskie EURO 2016!

REKLAMA

Jak podała oficjalna strona UEFA (pl. Unia Europejskich Związków Piłkarskich, ang. Union of European Football Associations), płocki sędzia piłkarski – Szymon Marciniak – znalazł się na liście arbitrów, którzy w czerwcu przyszłego roku poprowadzą mecze podczas francuskich Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Obok mieszkającego obecnie w Słupnie Szymona Marciniaka, na Euro 2016 we Francji pojedzie jeszcze 17 innych piątek sędziowskich z Anglii, Niemiec, Turcji, Szkocji, Szwecji, Rumunii, Rosji, Węgier, Czech, Holandii, Serbii, Norwegii, Włoch, Słowenii, Hiszpanii oraz, oczywiście, Francji.

Płockiemu arbitrowi głównemu podczas czerwcowego turnieju prawdopodobnie towarzyszyć będą sędziowie liniowi: Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz oraz sędziowie bramkowi: Tomasz Musiał i Paweł Raczkowski. Ostateczny skład pełnych składów sędziowskich UEFA ogłosi jednak w lutym przyszłego roku.

Marciniak na tak duże wyróżnienia, jakim jest wyjazd na Mistrzostwa Starego Kontynentu, pracował systematycznie, zbierając wysokie oceny za prowadzone przez siebie mecze, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na krajowym podwórku.

Dobra praca płocczanina była doceniana już wcześniej i dlatego też w lipcu tego roku dostał się on do czwartej, najwyższej europejskiej kategorii sędziowskiej – UEFA Elite Group, w której obecnie znajduje się 29 najlepszych sędziów z Europy.[button link=”http://petronews.pl/ogromny-sukces-plockiego-sedziego/” target=”new” color=”default”]Ogromny sukces płockiego sędziego[/button]

Już to wyróżnienie było wyraźnym znakiem, zwiększającym szanse Marciniaka na udział we francuskim czempionacie. Jednak dopiero teraz, już oficjalnie, po niespełna pięciu miesiącach od wstąpienia do sędziowskiej elity, można powiedzieć, że płocczanin jedzie na piłkarskie Euro 2016!

Gratulujemy i życzymy sędziowania jak największej ilości mistrzowskich spotkań oprócz finałowego, w którym mamy nadzieję zobaczyć Polaków ;).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU