Płocczanie wracają z mistrzostw z pięcioma medalami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zawodnicy Sanda Płock przywieźli z Mistrzostw Polski w Kickboxingu złoty, srebrny i trzy brązowe medale. Rywalizacja toczyła się między 333 sportowcami z 71 klubów z całego kraju.

Między 9 a 11 marca w Kartuzach zawodnicy z klubu Sanda Płock walczyli o medale na Mistrzostwach Polski Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule Kick Light. W zawodach uczestniczyło 333 zawodników z 71 klubów z całej Polski. Uczniowski klub z Płocka reprezentowało siedmiu zawodników, pod opieką trenera Piotra Paśnika. Pomimo, że walka była trudna, udało im się zdobyć jeden złoty krążek, jeden srebrny i trzy brązowe.

Tytuł mistrza Polski i złoty medal zdobył Radosław Kuzia, startujący w kategorii juniorów do 63 kg. W jednej z najliczniej obstawionych grup, zawodnikowi udało się nie tylko wygrać wszystkie walki, ale zakończyć je przed końcem czasu przewagą techniczną.

fot. materiały prasowe

Srebrny medal zdobyła Agata Fijałkowska, pokonując przed czasem, dzięki przewadze technicznej, Katarzynę Sygocką z X Fight Piaseczno, a następnie Angelikę Szczepańską z Klubu Sztuk Walki z Łasku. W finale Agata po ciężkiej walce uległa Zuzannie Kalbarczyk z GOSRiT Luzino.

fot. materiały prasowe

Brązowe krążki dla klubu z Płocka zdobyli: Klaudia Kozłowska, Paweł Grzymała i Mateusz Dymek. Ten ostatni miał wyjątkowego pecha, bo miał potencjał do walki o złoto. Mateuszowi jednak, po dwóch bardzo udanych walkach, odnowiła się kontuzja stopy i nie mógł dalej uczestniczyć w rywalizacji.

– Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule kick light w Kartuzach zaliczamy do bardzo udanych. Wkrótce kolejne starty naszych zawodników – komentuje trener Piotr Paśnik.

fot. materiały prasowe

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji