Płoccy policjanci patrolowali drogi wspólnie ze strażą graniczną

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na ulicach Płocka po raz pierwszy pojawiły się mieszane patrole policji i straży granicznej. Funkcjonariusze przeprowadzali szczegółowe kontrole pojazdów, nie tylko pod kątem sprawności technicznej czy też popełnionych wykroczeń, ale również w kwestii legalności pobytu obcokrajowców.

Wspólne patrole płockich policjantów ze strażnikami granicznymi zostały przeprowadzone w czwartek, 16 stycznia. – Działania polegały na przeprowadzeniu dokładniejszych sprawdzeń pojazdów, które poruszają się w naszym regionie – mówi Krzysztof Piasek z płockiej komendy. – Podczas kontroli funkcjonariusze policji zwracają uwagę na stan techniczny pojazdu i na to, czy kierowca nie popełnia wykroczenia, natomiast funkcjonariusze straży granicznej prowadzą kontrole pod kątem legalności pochodzenia samochodu – wyjaśnia rzecznik prasowy policji. W przypadku, gdy samochód posiada numery rejestracyjne obcego państwa, prowadzone są również kontrole legalności pobytu obcokrajowców w naszym kraju. Funkcjonariusze zwracają również uwagę na ewentualne fakty przemytu alkoholu i wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

W czwartek podczas patroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości, ale funkcjonariusze zapowiadają, że policję i straż graniczną będzie widać na drogach w Płocku i powiecie dość często.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji