REKLAMA

Płoccy policjanci ostrzegają przed włamywaczami

REKLAMA

Komenda Miejska Policji w Płocku przygotowała porady, które mogą uchronić nas przed włamywaczami. Funkcjonariusze zwracają uwagę nie tylko na zabezpieczenie mieszkania, ale też „niezachęcanie” złodziei.

O bezpieczeństwo swojego mienia warto dbać przez cały rok. Niestety, często w okresie świątecznym może dochodzić do większej liczby włamań i kradzieży. Zadbajmy więc o to, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.

– Najlepszym i sprawdzonym zabezpieczeniem jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem/domem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy i poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy – radzą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policjanci zalecają, aby przed wyjazdem zamknąć drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętać o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do domu.Zdjęcia i relacje z wyjazdu dopiero po powrocie

Policjanci podkreślają, żeby nie nagłaśniać informacji o planowanym wyjeździe. Zalecane jest też, aby nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Inną istotną dla bezpieczeństwa kwestią jest zakręcenie zaworów z wodą i gazem.

– Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia ze świątecznego wyjazdu zamieszczajmy dopiero po powrocie – apelują funkcjonariusze.

Życzymy wszystkim bezpiecznych świąt!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU