Płoccy policjanci jednymi z najlepszych w Polsce

REKLAMA

W Legionowie, na terenie Centrum Szkolenia Policji, odbyły się eliminacje do zawodów par patrolowych policji. Płoccy policjanci zajęli drugie miejsce, a warto wspomnieć, że jest to już drugi sukces naszych stróżów prawa w ostatnim czasie.

Ostatnie parę tygodni przyniosło same sukcesy płockiej policji. Pod koniec zeszłego miesiąca płoccy policjanci obronili drużynowy tytuł Mistrza Polski w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w wieloboju siłowym, teraz uzyskali drugie miejsce w eliminacjach do turnieju par patrolowych „Patrol Roku 2018”.

Podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w wieloboju siłowym, które odbyły się 29 czerwca w Toruniu, płoccy policjanci nie tylko obronili tytuł mistrzowski sprzed roku, ale dodatkowo jeden z reprezentantów naszego miasta, sierżant Robert Kajtkowski, uzyskał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody były organizowane już po raz trzeci i uczestniczyło w nich 32 zawodników z różnych służb mundurowych.

PowiązaneTematy

Podczas mazowieckich eliminacji do finału XXV Ogólnopolskich Zawodów „Patrol Roku 2018” policjantom z Płocka udało się zająć drugie miejsce. Taki rezultat pozwala im na wzięcie udziału w finale rywalizacji, który odbędzie się w dniach 12-14 września w Szkole Policji w Słupsku.

Policjanci z Mazowsza konkurowali w sześciu konkurencjach: strzelaniu sytuacyjnym, skutecznym obezwładnianiu osób, teście wiedzy, skuteczności przeprowadzania policyjnej interwencji, sprawnym pokonywaniu toru przeszkód oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

fot. Magdalena Warchoł (K)

W strzelaniu sytuacyjnym i technikach obezwładniania najlepszą drużyną był patrol z KPP w Garwolinie, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce w eliminacjach. Tor przeszkód najszybciej pokonał patrol z KMP w Płocku, a udało się to pomimo kontuzji nogi i ręki, których doznał jeden z zawodników.

Komendę Policji w Płocku reprezentowali asp. szt. Piotr Żabka oraz st. sierż. Jakub Kochanowski.