Piknik naukowy w płockim zoo – już w ten weekend!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocki Ogród Zoologiczny zaprasza na imprezę z okazji Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego i Światowego Dnia Wody. Czeka mnóstwo atrakcji dla małych hydroodkrywców.

W najbliższą niedzielę, 18 marca, płockie zoo zaprasza w godz. 11-15 na imprezę, jakiej jeszcze w naszym ogrodzie zoologicznym nie było. Zaplanowano eksperymenty, warsztaty, doświadczenia naukowe oraz pokazy dla prawdziwych entuzjastów przyrody. Podczas wydarzenia, można zostać młodym ekologiem, uczestniczyć aktywnie w ZOOwarsztatach i zdobyć przy okazji ciekawe nagrody.

– Wydarzenie będzie miało charakter „pikniku naukowego”, podczas którego przygotowane zostaną różnego rodzaju stanowiska z zadaniami do wykonania – informuje Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo. – Będą to m.in. zagadki, rebusy, quizy oraz zadania o różnym stopniu trudności dla młodszych i starszych uczestników. Wszystkie przygotowane aktywności będą związane ze zwierzętami wodnymi, ich ochroną w środowisku oraz ekologią – wyjaśnia.

Za odwiedzenie kompletu stanowisk i aktywny udział w grach, można zdobyć przygotowane w odpowiednich punktach pieczątki, za które dziecko otrzyma od zoo drobne upominki. Dodatkową atrakcją będzie uroczystość świętowania urodzin naszych fok szarych (samiec i dwie samice urodziły się właśnie w marcu), podczas których zorganizowany zostanie specjalny pokaz treningu medycznego i karmienia tych zwierząt.

Jak informuje Płocki Ogród Zoologiczny, spotkanie nawiązuje do obchodzonego w dniu 22 marca Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego oraz Światowego Dnia Wody. Ideą przyświecającą imprezie jest przekazanie wiedzy i rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za ochronę naszych wód oraz otaczającą nas przyrodę.

Instytucje biorące udział w imprezie:

  • Galileusz Płock – doświadczenia z wykorzystaniem wody, które dzieci będą samodzielnie wykonywać: „Dlaczego statek pływa a nie tonie?”, „Magiczny atrament”, „Chemiczny tik tak”, „Barwna piramida”
  • Wodociągi Płockie – „Edukacja z Wydrą” – mnóstwo zabawy dla najmłodszych o tematyce wody, ścieków i ochrony środowiska. Na stanowisku będzie dostępny saturator oraz maskotka – wydra LUTRA
  • Politechnika Warszawska – warsztaty dla dzieci na czterech specjalnie przygotowanych stanowiskach. Studenci z Kół Naukowych przeprowadzą pokazy doświadczalne z zastosowaniem cieczy nienewtonowskiej, zaproszą do budowy mostu Leonarda da Vinci z gotowych elementów a także zachęcą do udziału w doświadczeniach uzdatniania wody. Wspólnie z Wydziałem Mechaniki będzie można konstruować i programować zwierzęce roboty z klocków LEGO, a Płockie Naukowe Koło Chemików zaprezentuje widowiskowe doświadczenia i pokazy chemiczne.
  • Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej – walizka ekobadacza (badanie azotynów, azotanów, fosforanów oraz określenie twardości wody i stopnia kwasowości), doświadczenia „Magiczny ziemniak”, „Ile się zmieści?”, zabawy animacyjne i plastyczne związane z wodą i sposobami jej oszczędzania.
  • Centrum Szkoleniowe AIKINUR – pokaz sprzętu do nurkowania, ciekawostki oraz filmy z podwodnych wypraw.
  • ZOO Płock – stanowiska z zagadkami, rebusami, kartami pracy, zabawami w rozpoznawanie gatunków żyjących w Bałtyku, rafach koralowych, tropikalnych rzekach i jeziorach. Obserwacja organizmów bałtyckich z wykorzystaniem lup i mikroskopów.

Wydarzenie odbędzie się w Pawilonie Herpetarium. Impreza w cenie biletu wstępu do ZOO: normalny 18 zł, ulgowy/rodzinny 12 zł.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji