REKLAMA

Pijany wjechał do rowu. Był poszukiwany przez policję

REKLAMA

Mężczyzna poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Płocku wpadł po tym, kiedy kierował samochodem pod wpływem alkoholu, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wjechał do rowu. Do tego posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Oprócz wcześniej zasądzonej kary, grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

We wtorek, 20 grudnia w godzinach południowych na terenie gminy Gozdowo (pow. sierpecki) kierujący samochodem osobowym 48-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do roku.

PowiązaneTematy

– Zdarzenie widzieli policjanci kryminalni, którzy wykonywali w pobliżu czynności służbowe. Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń, sam wysiadł z rozbitego samochodu. Gdy policjanci do niego podeszli, wyraźnie zaskoczony 48-latek próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policjantów – informuje asp. Katarzyna Krukowska z KPP w Sierpcu.

Jak się okazało, mężczyzna miał kilka powodów, żeby uciekać przed policją.– Po pierwsze, 48-latek był pijany – badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, w przeszłości został już na niego nałożony zakaz prowadzenia pojazdów – tłumaczy asp. Katarzyna Krukowska. – Okazało się też, że już od pewnego czasu był poszukiwany przez Sad Rejonowy w Płocku – wyjaśnia.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, a po wykonanych czynnościach został doprowadzony do zakładu karnego. Teraz, oprócz zasądzonej wcześniej kary grozi mu 5 lat więzienia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU