REKLAMA

Pieszy szedł środkiem drogi. To musiało się tak skończyć

REKLAMA

W środę wieczorem doszło do potrącenia pieszego w miejscowości Umienino. Okazało się, że 62-latek szedł środkiem drogi.

Przeważnie, gdy pojawia się informacja o potrąceniu pieszego, jest to albo spowodowane nieuwagą, albo nietrzeźwością kierowcy, który nie dostrzegł pieszego. Bywa też, że to pieszy wybiegnie na drogę i nie da szansy na reakcję kierowcy.

Napotkanie pieszego, który idzie środkiem drogi, w dodatku nie późną nocą, a o godzinie 20, jest wyjątkowo nietypową sytuacją. Do takiego wypadku doszło w środę, 13 marca, w miejscowości Umienino.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 50-letni kierujący peugeotem potrącił pieszego, który poruszał się środkiem drogi. 62-letni pieszy z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje sierż. szt. Marta Lewandowska, rzecznik policji w Płocku.13 marca doszło też do 9 kolizji, z czego 3 miały miejsce na obszarze powiatu. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, jednego w Płocku na al. Armii Krajowej, drugiego w Blichowie. Funkcjonariuszom tego dnia zgłoszono też kradzież artykułów sportowych o wartości 780 zł ze sklepu w Maszewie Dużym.

Gdzie radar?

14 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 18-2 na trasie: Płock – Karolewo DK62 – Płock.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. jasio says:

    A może on szedł środkiem drogi bo był na sygnale, jak mówią kulsony „W akcji”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU