REKLAMA

Pierwszy wyjazd Orlen Wisły Płock w sezonie

REKLAMA

Podopieczni Piotra Przybeckiego pierwszy ligowy wyjazd, który mają przed sobą, a więc mecz z Chrobrym Głogów, nie będą traktowali w formie meczu o ogromną stawkę. Jednak wielkimi krokami zbliżająca się Liga Mistrzów musi wywierać na zawodnikach chęć mocnego przepracowania najbliższych spotkań, by udanie wejść w sezon europejskich rozgrywek.

Chrobry przed sezonem zbytnio się nie zmienił personalnie. Odważnie można powiedzieć, że zespół sportowo wygląda podobnie, jak rok wcześniej. W płockiej ekipie natomiast nadal nie można do końca ocenić potencjału, a to wszystko przez niekończącą się opowieść o pozyskaniu lub nie rosłego serbskiego playmakera – Nemanji Obradovica.

PowiązaneTematy

Jednak z wielu stron słyszymy, iż wspomniany zawodnik będzie jednak Nafciarzem. W pierwszym meczu płocka drużyna pewnie pokonała Spójnię Gdynia (36:20), jednak ocenić zespół po meczu, w którym gra się na około 60% możliwości nie jest łatwo. Mecz w Głogowie powinien być bardziej wymagający. Nie da się jednak ukryć, że Orlen Wisła musi po prostu zdobyć pewne dwa punkty i z chłodną głową zacząć myśleć o meczu z mistrzem Macedonii.

Spotkanie Chrobrego Głogów z Orlen Wisłą rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13 w Głogowie. Spotkanie będzie można obejrzeć w Canal + Sport.

Marek Wojciechowski