Pożar domu mieszkalnego

REKLAMA

W czwartek rano doszło do pożaru budynku mieszkalnego w gminie Gąbin. Spłonął również budynek gospodarczy.

Jak informują strażacy z OSP Słubice, pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Czermno (gmina Gąbin) wybuchł w czwartek, 7 września, przed godziną 4.

PowiązaneTematy

– Do zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz OSP w Gąbinie. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów i przedstawieniu sytuacji, zapadła decyzja o zadysponowaniu kolejnych zastępów w tym z: JRG nr 1 w Płocku, OSP w Dobrzykowie oraz z naszej jednostki – wyjaśniają strażacy. Na miejsce przybyła również ładowarka teleskopowa z firmy ZYG-POL.

Okazało się, że doszło do pożaru budynku gospodarczego, którego przyczyna jest na razie nieznana. Następnie ogień przeniósł się na sąsiedni budynek mieszkalny i trawił konstrukcję dachu. Po opanowaniu ognia, ratownicy przystąpili do rozbierania elementów konstrukcji dachu oraz jego pokrycia. Pożar był na tyle duży, że w godzinach porannych zapadła decyzja o skierowaniu na miejsce działań kolejnych zastępów, m.in. z OSP Troszyn Polski, OSP Kamień, OSP Gąbin i OSP Dobrzyków.

Strażacy na zakończenie działań zabezpieczyli budynek mieszkalny foliami i plandekami, aby zminimalizować ilość wody opadowej, jaka dostaje się do wewnątrz.