REKLAMA

Czarne billboardy z intrygującym napisem. O co chodzi?

REKLAMA

W Płocku pojawiły się billboardy, na których możemy przeczytać „Niech zostanie tak jak było… Czy na pewno tego chcesz?”. Wiemy, o co chodzi w tej kampanii.

Zauważyliśmy dwa identyczne billboardy – przy wjeździe do Płocka na wysokości Imielnicy oraz przy wjeździe od strony ul. Dobrzyńskiej. Napis nie wyjaśnia wprost, czego dotyczy ta kampania.

PowiązaneTematy

zrzut strony takjakbylo.pl

Jak się okazuje, jest to zapowiedź akcji, która ma zostać zaprezentowana już w najbliższy piątek. Na razie pojawiły się biało-czarne billboardy, odsyłające do nieaktywnej jeszcze strony internetowej takjakbylo.pl. Ale 8 września strona ma ruszyć, a w miejsce aktualnych tablic reklamowych zobaczymy kolejne, które wyjaśnią akcję, pokażą pozytywne skutki reformy sądownictwa i zaprezentują przykłady nieprawidłowości w sądownictwie, a także cytaty środowiska sędziowskiego.

Oficjalnie akcję nadzoruje Polska Fundacja Narodowa, utworzona przez premier Beatę Szydło w czerwcu br. Nieoficjalnie wiadomo natomiast, że – jak podają różne źródła – jej celem ma być wyjaśnienie Polakom, dlaczego gruntowna reforma sądownictwa jest tak ważna i przekazanie informacji, niejako w opozycji do akcji organizowanych przez KOD i informacji przekazywanych przez część mediów.