REKLAMA

Pierwszy spacer oślego malucha w płockim ZOO. Zobaczcie film!

REKLAMA

W płockim ZOO przed dziewięcioma dniami na świat przyszedł osiołek somalijski. Jest to jeden z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie.

W naturze żyje nie więcej niż kilkaset sztuk tego gatunku. Nowo narodzony maluch to samica, a fakt ten jest niezwykle istotny, gdyż zwiększa szanse na dalsze rozmnażanie tego niezmiernie rzadkiego gatunku.

PowiązaneTematy

– W płockim Ogrodzie Zoologicznym stado osłów somalijskich liczy aktualnie 5 osobników: 1 samiec, 3 samice i 1 młode. Jest to drugie rozmnożenie w Polsce, z czego pierwsze również miało miejsce w Płocku – mówi przedstawiciel płockiego ogrodu zoologicznego.

Na wolności osły somalijskie występują jedynie na Półwyspie Somalijskim i w Etiopii. Są nieco większe od osła domowego i doskonale przystosowane do życia w trudnych pustynnych warunkach. Gatunek ten jest zagrożony wyginięciem.Osły somalijskie w Polsce hodowane są tylko w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku i w Warszawie. Jak widać na filmie, pierwsze spacery pod czujnym okiem mamy oraz opiekunów, bardzo się młodemu osiołkowi podobają.