Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polski odwiedziła ponad 200 dzieci, biorących udział w koloniach organizowanych przez Fundację Muszkieterów. Uczestnikami spotkania byli również podopieczni Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Płocku.
Ponad 200 uczestników kolonii, spędzających czas w ośrodkach wypoczynkowych w Murzasichlu spotkało się w sobotę, 9 lipca, z żoną Prezydenta RP.
Podopieczni Fundacji Muszkieterów zorganizowali tego dnia pokaz mody ekologicznej. Własnoręcznie przygotowane stroje zaprezentowali na wybiegu, wcielając się w rolę modeli i modelek. Agata Kornhauser-Duda kibicowała małym modelom.
Dzieci zorganizowały także targ przedsiębiorczości, na którym zaprezentowały własne pomysły na firmy. Pani Prezydentowa, która zastała dzieci przy zabawie, chętnie zwiedzała targ, robiąc zakupy i korzystając z różnorodnych usług. Dzieci otworzyły m.in. lokale gastronomiczne, salony urody, budki fotograficzne, Bank, Studio Tatuażu czy Kącik Wróżbiarski. Pierwsza Dama wykupiła od dzieci wiele własnoręcznie zrobionych pamiątek.








![Z jeziora Górskiego wyciągnięto mężczyznę. Niestety, nie przeżył [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/lpr-360x180.jpg)













![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)


![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)

















