REKLAMA

PetroNews uczy się… języka angielskiego

REKLAMA

Umiejętność porozumiewania się w języku obcym, a zwłaszcza angielskim, jest właściwie nieodzowna we współczesnym świecie. Dzieci i młodzież mają o tyle dobrze, że już na etapie szkolnym, a czasem nawet przedszkolnym, mają w programie obowiązkowy język angielski. A co mają zrobić nieco starsze osoby, które w czasach szkolnych musiały uczyć się np. języka rosyjskiego? Znaleźliśmy i przetestowaliśmy rozwiązanie – Szkołę Języków Obcych.

PowiązaneTematy

angielski (3)Centrum Edukacji Grupa ORLEN zaprosiła nas do udziału w podstawowym kursie języka angielskiego. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu, po dwie godziny lekcyjne. Nasz poziom nie był – oględnie mówiąc – zbyt wysoki. Oczywiście, liznęliśmy gdzieś parę słów, trochę z filmów, trochę w pracy, ale wiedza nasza nie była usystematyzowana, a i z wymową co niektórzy mieli… hmm… delikatne problemy.

Sporo więc była w nas obaw, czy damy radę i jak taki kurs będzie wyglądał. Czy podobnie jak w czasach szkolnych? Będą klasówki, sprawdziany i stres?

angielski (4)Nasze obawy były jednak niepotrzebne. Bardzo miła lektorka, pani Edyta, w niczym nie przypominała srogiej nauczycielki. Korzystając z zakupionego podręcznika, mogliśmy utrwalać zasady, obowiązujące w języku angielskim, natomiast ćwiczenia, które otrzymywaliśmy, pozwalały sprawdzić nabywaną wiedzę.

Nie zabrakło też pomocy naukowych – filmów, plików dźwiękowych, rozsypanek wyrazowych oraz platformy internetowej, dzięki której mogliśmy rozwiązywać testy i przesyłać je do naszej lektorki, a także otrzymywać zwrotnie informację o (ewentualnie) popełnianych przez nas błędach.

W sumie cały kurs trwał 60 godzin, i chociaż wiemy, że nie jest to wystarczająca ilość do perfekcyjnego opanowania języka, to jednak mamy już podstawy, które pozwalają dalej rozwijać nasze umiejętności.

I know the basics of English. I’m very happy with it!Warto wspomnieć, że Centrum Edukacji Grupa ORLEN prowadzi kursy językowe nie tylko dla osób początkujących, ale i dla dzieci, młodzieży i dorosłych na różnym stopniu zaawansowania. W ofercie tej szkoły można znaleźć na przykład:

  • kursy standardowe – na wszystkich poziomach zaawansowania dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
  • kursy egzaminacyjne – przygotowujące do egzaminów państwowych z danego języka (m.in.:FCE, CAE, TELC),
  • kursy maturalne – przygotowujące maturzystów do egzaminu na poziomie podstawowym lub rozszerzonym
  • kursy weekendowe – na poziomach A2 oraz B1
  • kursy Business English – na wszystkich poziomach zaawansowania z zastosowaniem języka biznesowego
  • kursy „dla zapracowanych” – zajęcia raz w tygodniu po 90 minut + nieograniczony dostęp do patformy e-learningowej
  • zajęcia indywidualne – dostosowane do potrzeb oraz oczekiwań każdego uczestnika.

Wartością dodaną jest, że po każdym kursie i na każdym poziomie zaawansowania można zdać międzynarodowy certyfikat TELC (honorowany jest na terenie całej Unii Europejskiej), a każdy, kto zapisze się do Centrum Edukacji na wybrany kurs językowy, otrzyma bon egzaminacyjny (o wartości 100 zł), dzięki czemu można sobie obniżyć koszt egzaminu.

– Szkoła co roku inwestuje w zaplecze multimedialne, które pozwala na zwiększenie atrakcyjności zajęć, poprawia ich komfort – mówi Joanna Lisiewska, Dyrektor Szkoły Języków Obcych. – Oprócz tablic interaktywnych, które wykorzystujemy, w tym roku wzbogaciliśmy się w telewizor interaktywny oraz… przygotowujemy piękną, kolorową salę dla naszych najmłodszych dzieci w wieku 5-6 lat. Dzięki naszemu zapleczu dydaktycznemu, dzieci w formie gier i zabaw językowych będą przyswajały wiedzę – podsumowuje Joanna Lisiewska.

Jeśli wy również macie ochotę wziąć udział w takim kursie i poszerzyć swoje umiejętności językowe, możecie zapisać się na kurs, który rozpoczyna się już od października, ale jeszcze cały październik można dopisywać się do poszczególnych grup.

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie Szkoły Języków Obcych Centrum Edukacji Grupa ORLEN, gdzie dowiecie się także, jak dokonać najlepszego wyboru odpowiedniej grupy językowej. Szczegóły znajdziecie natomiast na STRONIE szkoły językowej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU