REKLAMA

Seniorzy obchodzili swoje święto

REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku zorganizował w czwartek obchody, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Jak bawili się płoccy seniorzy?

PowiązaneTematy

Święto Seniorów, które zostało ustanowione 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, corocznie obchodzimy 1 października.

– Dzień ten jest okazją do intensywniejszego propagowania postulatów, mających na celu poprawę sytuacji osób starszych, tj. walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw – tłumaczy Jacek Strzeszewski z płockiego MOPS.– Jestem ogromnie podekscytowany, bo o niespodziankach przygotowanych przez Dział Integracji Społecznej MOPS w Płocku Seniorzy nic nie wiedzieli. Zostali bardzo mile zaskoczeni – relacjonuje Jacek Strzeszewski. – Pierwszą atrakcją była wizyta w biurze poselskim Pani Poseł Elżbiety Gapińskiej. Następnie wszyscy przeszliśmy do siedziby naszego Klubu Seniora przy Synagogalnej i tam odbył się poczęstunek, w obecności wcześniej wspomnianej Pani Poseł – dodaje.

Zajęcia, prowadzone przez Dział Integracji Społecznej cieszą się tak dużą popularnością, że… zaczyna brakować na nie miejsca. Jacek Strzeszewski żartuje, że być może wkrótce zajęcia będą musiały odbywać się w… Orlen Arenie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU