REKLAMA

Premier Ewa Kopacz w Płocku: Powstaną tu domy dziennego pobytu dla seniorów

REKLAMA

W sobotę, dość nieoczekiwanie, premier Ewa Kopacz odwiedziła Płock. Najpierw uczestniczyła w otwarciu Targów Zdrowego Życia, później odbyła krótki briefing prasowy, a następnie udała się do Małachowianki, gdzie odbyła się konferencja prasowa dla mediów lokalnych.

PowiązaneTematy

3 października nasze miasto odwiedziła premier Ewa Kopacz wraz z Michałem Kamińskim, typowanym wcześniej jako „jedynkę” na płockiej liście PO, oraz Marcinem Kierwińskim, który ową „jedynką” faktycznie został. Ta informacja była zaskoczeniem również dla dziennikarzy, którzy pierwsze pogłoski o tym usłyszeli dzień wcześniej, ale potwierdzenie uzyskali wczesnym porankiem w dniu przyjazdu pani premier.

– Mam takie wrażenie, graniczące z pewnością, że dzisiaj Orlen Arena jest najbardziej przyjaznym miejscem dla seniorów w Płocku. Jestem przekonana, że macie tu swojego przyjaciela, prezydenta Płocka – zwróciła się do seniorów Ewa Kopacz, uczestnicząc w oficjalnym otwarciu targów. – Chciałabym, żebyście czerpali z życia całymi garściami, na ile zdrowie wam pozwoli. To dzięki wam mamy wolny kraj, wykształconych ludzi, bo to wy ich wychowaliście – mówiła pani premier.

Ewa Kopacz przekazała seniorom, że o 20 mln zł zwiększyła się w budżecie państwa na 2016 rok kwota, przeznaczona na turnusy rehabilitacyjne czy działalność uniwersytetów trzeciego wieku. Przypomniała również, że od 1 stycznia 2016 roku w całej Polsce zacznie działać 1500 miejsc, w których starsze osoby będą mogły uzyskać bezpłatną poradę prawną.

– To co jest bliskie mojemu sercu, to domy dziennego pobytu Senior-Wigor, tak je nazwałam. W tych domach dziennego pobytu będziecie pod opieką pielęgniarki, będziecie mogli spędzać czas, gdy wasze wykształcone dzieci będą realizować się zawodowo. Takich domów docelowo powstanie 1500 – wyjaśniała premier Ewa Kopacz. – Dzisiaj mądrzy politycy powinni z waszej mądrości czerpać całymi garściami. Niech ci, którzy myślą, że wszystko wiedzą najlepiej pamiętają, że funkcjonują w polityce dzięki swoim rodzicom i dziadkom, którzy ich wykształcili i dobrze wychowali – podsumowała pani premier.

– Mogę zapewnić, że w Płocku również domy dziennego pobytu dla seniorów powstaną – zapewnił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Ewa Kopacz obejrzała występ zespołu Grzybowianki oraz zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przeszła również pomiędzy stoiskami, ustawionymi w Orlen Arenie, gdzie m.in. otrzymała ręcznie malowany piernik.

Przed Orlen Areną odbył się krótki briefing prasowy z udziałem mediów lokalnych i ogólnopolskich.

– Wyjeżdżam stąd naładowana dobrą energią – mówiła pani premier. – Obserwowałam naszych seniorów, którzy mają w sobie tyle energii, że tylko pozazdrościć. Staraliśmy się przez ten rok zrobić jak najwięcej dla seniorów. Dzisiaj chcę powiedzieć, że miejscem dla mnie szczególnym jest miasto, w którym będą budowane nie tylko domy dziennego pobytu dla seniorów, ale również miejsca dla ludzi, którzy ciężko chorują na Alzheimera – dodała Ewa Kopacz.

Premier wspomniała również – spytana przez media – o wecie Prezydenta Polski w sprawie ustawy o wyborze płci. – Ale to jest dopiero początek. Boję się, ze będą ingerować w nasze życie dużo głębiej. Już są zapowiedzi, że będzie likwidowane in vitro, że będą kary dla lekarzy. Jeśli dzisiaj mówimy co nas czeka, to czeka nas dyktat tych, którzy wiedzą, że według ich sposobu na życie wszyscy mają żyć. To się kłóci z moim poczuciem demokracji, wolności i takiego nowoczesnego patriotyzmu, w którym ta wolność ma szczególne miejsce – podsumowała Ewa Kopacz.Po spotkaniu z dziennikarzami, pani premier pojechała do LO im. Stanisława Małachowskiego, gdzie obejrzała wyremontowaną szkołę oraz dała krótki wywiad lokalnym mediom.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU