REKLAMA

1 października ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa

REKLAMA

W czwartek, 1 października, ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa, czyli pionierska w naszym kraju loteria, zainicjowana przez Ministerstwo Finansów. Ma ona na celu zachęcenie do wydawania i brania paragonów fiskalnych. Wszyscy, którzy na stronie internetowej zarejestrują dowód zakupu za minimum 10 zł, wezmą udział w losowaniu cennych nagród, wśród których będą samochody, tablety i laptopy.

PowiązaneTematy

Fot. Materiały prasowe– Wybraliśmy taką nazwę, aby podkreślić, że loteria jest naszą wspólną sprawą, że dotyczy wszystkich Polaków, bo wszyscy korzystamy z tego, że podatek VAT jest uczciwie odprowadzany do budżetu państwa – tłumaczyła nazwę Narodowej Loterii Paragonowej wiceminister finansów, pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna. – Poza tym, jest narodowa, bo udział mogą brać w niej wszyscy Polacy, którzy skończyli 18 lat i nie trzeba kupować żadnych losów – wystarczy paragon fiskalny za co najmniej 10 zł., żeby wziąć udział w losowaniu samochodu. Loteria to kolejna z akcji edukacyjnych Ministerstwa Finansów i mam nadzieję, że Polacy ją polubią – dodała.

Loteria ma przekonać naszych rodaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale również dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu oraz przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju.– Dzisiaj tylko 7 proc. z nas przy zakupie towarów i zaledwie 5 proc. przy zakupie usług, w sytuacji kiedy nie otrzymuje paragonu – upomina się o niego. To zdecydowanie za mało i to chcemy zmienić. Wierzymy, że pozytywne skutki akcji będziemy odczuwać przez lata. Doświadczenia innych krajów, które wcześniej zorganizowały narodową loterię, np. Słowacji czy Portugalii, pokazują, że obywatele podchodzą do tego pomysłu z życzliwym zainteresowaniem. Zakładamy, że nasza akcja także spodoba się Polakom – podsumowała sprawę loterii Izabela Leszczyna.

Na wszystkich, którzy biorą paragony lub proszą o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza, czekają atrakcyjne nagrody, którymi w loterii są nowoczesne laptopy i tablety. Dodatkowo, raz w miesiącu będzie można wylosować samochód Opel Astra, a raz na kwartał – Opel Insignia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU